OOK EERSTE UITDUEL LEVERT DRIE PUNTEN OP Ajax heeft na de thuisoverwinning op Vitesse ook het eerste uitduel van het seizoen glansrijk gewonnen. In Alkmaar klopte de ploeg van trainer Frank de Boer AZ na een ruststand van O-l met 1-3. Davy Klaassen, Lasse Schone en invaller Anwar El Ghazi zorgden voor de doelpunten. De Boer had zijn team ten opzichte van de ouverture tegen Vitesse op drie plaatsen ge wijzigd. De WK-gangers Daley Blind en Jasper Cillessen maakten hun entree in de basis en dat ging ten koste van Kenneth Vermeer en Thulani Serero. Opval lend was de keuze voor Kolbeinn Sigthórsson ten koste van Arek Milik. Met het opstellen van de spits kwam het aantal oud-AZ'ers in de basis van Ajax op drie. Want naast de spits hebben ook Niklas Moisander en Nick Viergever een Alkmaars verleden. Voor Viergever was het helemaal speciaal omdat voor de aftrap AZ officieel afscheid van hem nam. Dat was overigens meer een afscheid voor de clubmensen dan voor de fans, want de ceremonie had vrij anoniem aan de zijlijn plaats. Anoniem was het spel van Ajax allerminst, met een glans rol voor de teruggekeerde Blind. De WK-ganger strooide met knappe passes, maar met name Ricardo Kishna kon die niet omzetten in doelpunten. De buitenspeler stuitte in de beginfase twee keer op doelman Esteban. Na een kwartier spelen kwam Ajax alsnog op voor sprong. Blind passte de bal richting Lasse Schone. Die vond vervolgens Davy Klaassen op rechts, die beheerst afrondde: 0-1Er ontspon zich daarna een leuke wed strijd tussen de Noord-Hollandse clubs, waarin de beste kans net voor rust voor Steven Berghuis was. Cillessen kon de bal ternauwernood keren. Net na rust moest de keeper van Ajax en Oranje het antwoord wel schuldig blijven op een inzet van Berghuis. De rappe buitenspeler bracht zijn ploeg in de vijftigste minuut naast Ajax. Een doeltreffend antwoord kwam er vijf minuten lateral bijna. Nicolai Boilesen schoot prach tig in, maar zag het schot op de lat belanden. Klaassen was in de zestigste minuut eveneens dicht bij een nieu we voorsprong van Ajax. In die fase mocht Schone de ene na de andere comer nemen. Uiteindelijk was het geen hoekschop waarna Ajax weer op voorsprong kwam, maar een individuele actie van de geroutineerde Deen. In de zeventigste mi nuut hield hij de bal knap binnen de lijnen, stoomde vervolgens vanaf de linkerflank op, passeerde eenvoudig enkele AZ'ers en schoot de bal in de verre hoek: I -2. Het was al Schönes derde goal in twee competitieduels, waarmee hij vooralsnog Ajax' topscorer is. Nu was het weer de beurt aan AZ om hun eerste thuis duel niet in een deceptie te laten eindigen. Daardoor kwam er ruimte voor Ajax en in de 74ste minuut liep Sigthórsson alleen op Esteban af. De weg was echter te lang voor de spits en al struikelend strandden zijn

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 22