'Die blessure heeft een raar gat in mijn statistieken gemaakt' WK VANAF DE BANK GEVOLGD 14 INTERVIEW hij twee weken vakantie op Cyprus, maar van al te veel luieren op het strand was geen sprake. Elke dag stond er wel een sportieve inspanning gepland. Die Spartaanse aanpak moet zich nu gaan uitbetalen. 'Ik wil koste wat het kost fit blijven. Je kunt altijd een schop krijgen, dat heb je niet in de hand. Maar de andere dingen wil ik zo veel mogelijk uitsluiten. Vandaar die extra arbeid.' Als alles naar wens verloopt, zou Boilesen dit seizoen zijn totale aantal wedstrijden voor Ajax I wel eens kunnen verdubbelen. De teller stond tot het verloren duel om de Johan Cruijff Schaal tegen PEC Zwolle 'pas' op 42, terwijl hij al ruim drie jaar bij de selectie zit 'Tja, die blessure heeft een raar gat in mijn statistieken gemaakt.' DERDE AANVOERDER Tijdens de voorbije voorbereiding werd Boilesen door trainer Frank de Boer benoemd tot derde aanvoerder, achter Niklas Moisander en Daley Blind. 'Ik vind het een eer, maar uiteindelijk verandert het nauwelijks iets. Ik word er niet ineens een ander persoon of een ander type door. Een aanvoerder moet zich eigenlijk vanzelf aandienen, op basis van natuurlijk leiderschap en overwicht en de verhoudingen binnen een groep. Dat neemt niet weg dat ik er blij mee ben, ook omdat het wel past bij de ontwikkeling die ik voor mezelf in gedachten heb. Ik wil belangrijk zijn voor de ploeg.' Zijn nieuwe status zegt volgens Boilesen niets over zijn uitzicht op speeltijd. Of hij wordt opgesteld en uiteindelijk misschien die 42 duels in één seizoen haalt, dat wordt elke week weer op het trainingsveld uitgemaakt. Wie daar laat zien dat hij er klaar voor is, kan rekenen op het vertrouwen van Frank de Boer. Die zal Boilesen in eerste instantie in zijn opstelling op nemen als linksback, zoals ook in de eerste wedstrijden van dit seizoen. Maar desgewenst kan de Deen ook als linker centrale verdediger uit de voeten, of in een meer vooruitgeschoven rol aan de zijkant. Maar in feite is hij diverse gedaantes tezamen. Zie hem op en neer pendelen langs de lijn, afgelopen zondag tegen AZ. Dan is Nicolai Boilesen vleugelverdediger, middenvelder en hangende spits ineen. Modem, heet dat dan. En dus ook iemand met dreiging richting het vijandelijke doel, getuige zijn verwoestende uithaal op de lat boven AZ-keeper Esteban, tien minuten na rust. Waar zijn ploeggenoten Daley Blind, Jasper Cillessen en Joël Velt- man zichtbaar gegroeid terugkeer den van het WK in Brazilië, bekeek Nicolai Boilesen de mondiale titel strijd noodgedwongen thuis vanaf de bank. De teleurstelling over de uitschakeling van Denemarken in de kwalificatiereeks heeft de verde diger al een poosje verwerkt. 'Die kwalificatie kun je achteraf gezien opdelen in de eerste vijf en de laat ste vijf wedstrijden', vertelt Boilesen. 'In die eerste vijf wedstrijden heb ben we alles verpest. We speelden twee keer gelijk tegen Bulgarije, dat één keer een uur lang met tien man stond. En thuis verloren we met 4-0 van Armenië, dat was nog de grootste domper In de laatste wedstrijd ston den we met 2-1 voortegen Italië, wat alsnog voldoende was voor deelname aan de play-offs. Maar vier minuten in blessuretijd werd het nog 2-2, een heel knullige goal, een van richting veranderd schot.' Dat hij er met zijn nationale elftal over twee jaar wel bij is als het EK in Frankrijk wordt gespeeld, is voor Boilesen ook nog geen uitge maakte zaak/Ja, er mogen voor het eerst 24 landen meedoen, maar wij hebben wel de zwaarst mogelijke kwalificatiepoule geloot, met Por tugal, Servië, Armenië en Albanië.' De Denen, nog altijd onder leiding van oud-Ajax-trainer Morten Ol- sen, spelen daarnaast twee keer tegen Frankrijk, dat als gastheer al zeker is van deelname, maar ter voorbereiding voor spek en bonen meedraait in de kwalificatiecyclus.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 14