Hlj IS ALLES INEEN: BACK, MIDDENVELDER ÉN HANGENDE SPITS Nicolai Boilesen Nicolai Boilesen is vastbesloten: dit moet zijn seizoen worden. Een seizoen waarin hij van begin tot eind fit blijft en hij uitgroeit tot een belangrijk onderdeel in Ajax' raderwerk. 'Je kunt altijd een schop krijgen, dat heb je niet in de hand. Maar de andere dingen wil ik zo veel mogelijk uitsluiten.' 12 INTERVIEW Tekst Maarten Dekker Hij is pas 22 jaar, maar op basis van zijn dienstjaren toch al een van de routiniers in de Ajax-selectie. Alsof hij dat nog wat wil accentueren, heeft Nicolai Moller Boilesen vanmiddag een chique Italiaanse bril op zijn neus gezet, zo eentje met een dik, zwart montuur. 'Zo zie ik er toch wat volwassener uit', grapt hij bij binnenkomst in de kantine van sportpark de Toekomst. Boilesen is goedgemutst en praatgraag als altijd. Wat wil je ook de Deense verdediger is topfit, eindelijk, en uitste kend aan het nieuwe seizoen begonnen. 'Ik denk dat dit de zwaarste voorbereiding was die ik heb meegemaakt sinds ik naar Ajax ben gekomen. Natuurlijk bepaal je deels ook zelf hoe pittig het is, door oefeningen met een be paalde intensiteit te doen. Maar ervan uitgaande dat je alles altijd honderd procent doet, zat het verschil echt in het niveau van de trainingen. Dat maakte het zwaarder. En dat moet ook, nu we de lat een stukje hoger hebben gelegd dan vorig seizoen.' Dat geldt niet alleen voor het elftal. Boilesen houdt zichzelf en zijn toehoorders van de media voortdurend voor dat dit ook zijn seizoen moet worden. Een jaar waarin hij van het begin tot het eind gezond blijft en van waarde kan zijn voor de ploeg. HAMSTRING Over zijn blessureverleden zou een dik boek geschreven kunnen worden, met als kwaadaardig hoofdpersoon zijn rechter hamstring. De fysieke malheur begon vroeg in het seizoen 201 1-2012, halverwege september, uit bij PSV. Een scheurtje, het leek op zich niets bijzonders. Maar gaandeweg werd duidelijk dat er meer aan de hand was. Hij vertelde er vorig jaar op deze plek al uitgebreid over. 'Ik heb veel verschillende specialisten, artsen en fysio therapeuten geraadpleegd. En ik heb veel verschillende manier van revalideren geprobeerd, inclusief echt gekke dingen, alles om maar eindelijk weer fit te worden. Ze hebben stroomstootjes door mijn lijf gestuurd, terwijl ik met mijn voeten in het water stond. Er zijn naalden in mijn been gestoken; niet een beetje oppervlakkige acu punctuur, maar echt diep erin. Ik heb gerevalideerd met als uitgangspunt dat ik helemaal geen pijn meer mocht voelen, maar ook dat ik juist door de pijn heen moest trainen. Terwijl ik oefeningen deed, sloeg iemand op mijn been. Dat soort dingen doe je niet meteen op dag één van het revalidatieproces, je probeert het natuurlijk eerst op de "normale" manier.' Sinds het euvel met hulp van een Zweedse specialist is verholpen en hij halverwege vorig seizoen eindelijk zijn rentree kon maken, keek Boilesen eigenlijk al meteen reikhalzend uit naar de start van deze voetbaljaargang. Vastbesloten en vol ambitie meldde hij zich een week eerder dan zijn ploeggenoten op de Toekomst, om in het krachthonk alvast aan zijn gestel te schaven. En ook in de vrije weken daarvoor investeerde de Deen in de maanden die nu aanbreken. Met zijn beste vriend vierde

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 12