128 2009 2 Net als vorig seizoen ontmoeten AZ en Ajax elkaar in de tweede speelronde van de Eredivisie. In 2013 wonnen de Alkmaar- ders met 3-2. Steven Berghuis kan tegen Ajax zijn 50e competitiewedstrijd voor AZ spelen. De 22-jarige stilist staat momenteel op 49 duels, waarin hij tien doelpunten maakte. Mikhail Rosheuvel kan vandaag het 50e Eredivisie-duel in zijn carrière spelen. De snelle buitenspeler staat nu op 15 duels voor AZ (0 goals) en 34 optredens voor Heracles (4 goals). AZ-trainer Marco van Basten was in het verleden zowel speler als trainer van Ajax. Als spits maakte hij 128 doelpunten in 133 duels voor Ajax. Voor AC Milan was de Utrechter 90 keer trefzeker in 147 duels, terwijl hij als Oranje-international 24 treffers produceerde in 58 interlands. Geen half werk. Shota Arveladze kwam tot 48 doelpunten in 89 officiële wedstrijden voor AZ. Hij speelde in zijn loopbaan ook vier jaar voor Ajax. Andere spelers die voor beide clubs uitkwamen zijn onder meer: Djavan Anderson (Jong Ajax), John Bosman, Nourdin Boukhari, Khalid Boulahrouz (jeugd AZ en Ajax), Tim de der, Joey Didulica, Lorenzo Ebecilio (jeugd AZ), Mounir El Hamdoui, Erik Heijblok, Peter van der Hengst, Danny Hesp, Donny Huysen, Pius Ikedia, Peter Jager, Gerrie Kleton, Michel Lamey (jeugd Ajax), Denny Landzaat, Olaf Lindenbergh, Gijs Luirink (jeugd Ajax), David Mendes da Silva, Niklas Moisander, Kiki Musampa, Edo Ophof, Piet Ouderland, René Panhuis, Kenneth Perez, Kolbeinn Sigthórsson, Ronald Spelbos, Ruud Suurendonk, Henk en Siem Tijm, Henk Timmer, Ole Tobiasen, Nick Viergever, Boy Waterman (jeugd Ajax) en Demy de Zeeuw. Louis van Gaal heeft een verleden bij zowel AZ als Ajax. In 1995 won hij met de Amsterdammers de Champions League en Wereldbeker. In 2009 maakte hij AZ kampioen van Nederland. Verder was de toptrainer technisch eindverantwoordelijk bij FC Barcelona, Bayern München en het Nederlands elftal. Sinds deze zomer zwaait hij de scepter bij Manchester United.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 7