krachten. Waarom moest ik dat afleren? Al tijdens de eerste trainingen bij AZ had ik door dat het hier anders werkt. Ik nam de bal aan en tikte hem snel weer door. Marco van Basten kwam naar me toe en zei: 'Jij moet dribbelen, acties maken en het publiek vermaken'. Dit is mijn coach, dacht ik meteen. Onder deze man ga ik uitblinken." Van Basten is een relaxte man. Hij praat vooral over het leven. Ik kan bij hem terecht met vragen over familie, vrienden en meisjes. Hij is een peoptemanager. De spelers voelen zich op hun gemak bij hem." McDonald's Dat Tankovic nog geen volmaakt eindproduct is, erkent hij zelf ook. Daarom heeft hij de hulp inge schakeld van de medische staf van AZ. De Zweed woont voor het eerst op zichzelf en is geen grote ster in de keuken. "Als topsporter is gezonde voeding wel belangrijk", weet de jongeling. "De dokter heeft er daarom voor gezorgd dat ik elke dag een voedselpakket meekrijg uit het restaurant in het stadion. Het is makkelijk om elke dag met de auto naar McDonald's te rijden, maar op die manier word ik nooit een topvoetballen Ik ga niet zover als Nemanja Gudelj. Hij drinkt zelfs paardenmelk om zijn lichaam nog sterker en breder te maken. Maar hé, dat ga ik echt niet doen. Heb je zijn lichaam gezien? Dat is één bonk graniet. Daardoor heeft hij een draaicirkel van een koelkast. Op de positie van middenvelder is dat erg bruikbaar, maar met zo'n lichaam zou ik geen tegenstander meer voorbij kunnen dribbelen." "Ja, ik ben nog maar 19 jaar oud. Dat zegt me alleen niet zoveel. Leeftijd is slechts een getal. Ik ben klaar

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 13