DE TEGENSTANDER 33 Aanvoerder Guram Kashia van Vitesse probeert Chelsea-spits Diego Costa bij te benen in het vriendschappelijke duel dat de twee samen werkende clubs onlangs afwerkten. C HELSE A-TINTJE Bosz is een trainer die aanvallend voetbal predikt. Niet voor niets schoot Vitesse vorig seizoen het vaakst op doel van alle Eredivisionisten. Het eerste seizoen van Bosz in de Gelderse hoofdstad heeft hem ongetwijfeld wijzer gemaakt. Net als voor de achterban blijft het ech ter ook voor de coach nog de vraag met welke spelers Vitesse in het seizoen 2014/' 15 voor de dag komt. De Vitesse-maaltijd wordt de laatste jaren steevast met een Chelsea-sausje overgoten en het is niet ondenkbaar dat er deze zomer nog een blik met spelers vanuit Londen wordt geopend. Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj houdt er immers een goede verstandhouding op na met Tsjiginnski, wiens ambitie volgens algemeen directeur Joost de Wit is om te investeren in de Arnhemse jeugdopleiding en het scoutingsapparaat. Zowel de nauwe banden met Chelsea als de investeringen van Tsjigirinski beloven veel goeds voor de toekomst van Vitesse. De financiële huishouding van de club zorgt ervoor dat er niet gewinkeld kan worden. Vitesse moet zich voornamelijk richten op de jeugd, huurlingen en trans fervrije spelers. Nieuwkomers ten opzichte van afgelopen zomer in de Arnhemse selectie zijn onder andere Arnold Kruiswijk Denys Oliinyk, Bertrand Traoré en Oliveira dos Santos 'Wallace'. Tegenover hun presentie staat het ver trek van spelers als Christian Atsu, Mike Havenaar, Janssen, Piazon, Patrick van Aanholt en Frank van der Struijk In de technische staf heeft Bosz een oude bekende aangetrok ken; Rob Maas vervangt de Catalaan Albert Capellas. De andere assistent-trainers zijn Hendrie Krüzen, al jaren een trouwe adjudant van de huidige hoofdtrainer van Vitesse, en John Lammers. HELD OP HET MIDDENVELD Een speler als Davy Pröpper moet Vitesse, dat komend seizoen werkzaam is met een begroting van dertig miljoen euro, op sleeptouw nemen. Bij de afwezigheid van Janssen ontpopte de 22-jarige middenvelder zich tot absolute steunpilaar van zijn werkgever, waarop bondscoach Louis van Gaal de technicus uitnodigde voor de oefenduels met Japan en Colombia. Pröpper kon Vitesse na de win terstop weliswaar niet bij de hand nemen, maar liet zien in mindere fases voorop in de strijd te gaan. Verder val len aanvoerder Guram Kashia en oud-Ajacied Jan-Arie van der Heijden in de smaak bij de Vitesse-aanhang. Zij waren vorig seizoen de twee meest succesvolle passers van de Eredivisie. Vitesse leek tijdens de voorbereiding lering te hebben getrokken van de recente seizoenshelft. De spelers deden in oefenverband ervaring op tegen sterke tegenstanders. Alle niet-Engelse opponenten, respectievelijk Cercle Brug ge I -1Sparta Rotterdam (0-0), VfL Osnabrück (2-2), Hertha BSC Berlijn (0-0) en Levante UD I -1werden in evenwicht gehouden. Na een daaropvolgende I -3 nederlaag tegen Chelsea werd afgesloten met een keurige 0-1 zege op Bolton Wanderers. Trainer Peter Bosz gaat voorafgaand aan de oefenwedstrijd even buurten bij zijn collega José Mourinho van Chelsea.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 33