KRIJGT BOSZ VITESSE WEER OP DE RAILS? Nieuwe ronde, nieuwe kansen voor Arnhemmers 32 DE TEGENSTANDER 'Beste vertegenwoordigers van de media. Niet schrikken. Vitesse gaat vanaf nu voor de landstitel.' Bij de perspresentatie van de nieuwe Vitesse-eigenaar MerabJordania in augustus 2010 sprak de vertrekkende club- bezitter Maasbert Schouten legendarische woorden. Maar meer dan een serieuze gegadigde is de Gelderse equipe vooralsnog niet gebleken. Gaat het dit seizoen wel lukken? Tekst Mitchel Pronk De droom van Jordania spatte vorig seizoen opnieuw uiteen, maar naast de teleurstel ling op sportief gebied liep het ook buiten de krijtlijnen niet bepaald op rolletjes. Vitesse lag voor de winterstop op koers voor de eerste landstitel uit de clubgeschiedenis. De Arnhemse formatie stelde zich in november en december nadrukkelijk kandidaat voor het kampioenschap, na uitzeges op Ajax (0-1en PSV (2-6). In de blessuretijd van de afsluitende speelronde van het kalenderjaar 2013 werd het eerste haarscheurtje ech ter zichtbaar. Eredivisie-debutant Jairo Riedewald legde j Roda JC over de knie I -2) en bezorgde Ajax zo zijn eerste wintertitel in tien jaar, Vitesse werd op doelsaldo de runner-up. ZWAKKE SEIZOENSHELFT Geen reden tot paniek, stelde men in Arnhem, Vanaf januari was er echter weer ouderwets sprake van FC Hollywood aan de Rijn. Het begon met de (politieke) affaire rond de Israëliër Dan Mori die niet mee mocht tijdens de oefentrip naar Abu Dhabi en het eindigde met de eliminatie in de play-offs om Europees voetbal. De geoliede machine van voor de winterstop werd een team zonder vertrouwen. Gedurende de tweede seizoenshelft wanen tal van mutaties zichtbaar. Clubtopscorer Lucas Piazon verdween naar de bank en keerde uiteindelijk terug naar Brazilië. Ex-Ajacied Theo Janssen, een andere speler die voorheen het verschil kon maken, besloot vanwege een nieuwe knieblessure een punt achter zijn spelersloopbaan te zetten. Tevens was daar de boosheid van de fans over het ontslag van de geliefde perschef Ester Bal. Last but not least verdween Jordania van het toneel. Eerst I stond de Georgiër zijn aandelenpakket af aan de Rus AleksandrTsjigirinski en in het nieuwe kalenderjaar kreeg hij zelfs een stadionverbod. Het tumult buiten het veld leek zijn weerslag te hebben op de prestaties op de grasmat. Vitesse eindigde op de zesde plaats en speelt dit seizoen geen Europees voetbal, terwijl in december nog de UEFA Champions League gloorde. Zodoende is het voor Vrtesse zaak de neerwaartse spiraal te doorbreken. Sleutelfiguur in het bewerkstelligen van deze doelstelling is trainer Peter Bosz. In de jacht op succes versleet de club na het vertrek van eigenaar Schouten met Theo Bos, Albert Ferrer, John van den Brom en Fred Rutten reeds vier coaches. De teleurstellende prestaties van de tweede seizoenshelft hebben Bosz echter niet de kop gekost. Kennelijk is de clubleiding niet vergeten dat de 50-jarige eindverantwoor delijke in de winterstop de prijs voor beste trainer kreeg. De Rus Aleksandr Tsjigirinski (midden) is sinds eind oktober vorig jaar eigenaar van Vitesse. Hij nam het aandelenpakket van Merab Jordania over. Rechts van hem Marina Cranovskaia, de belangrijkste adviseuse van Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj en tevens directeur bij de Londense voetbalclub.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 32