EEN ONVERVALSTE \'A 22 TERUGBLIK PEC Zwolle presteerde het opnieuw. Na de historische knock-out in de bekerfinale versloeg de ploeg van trainer Ron Jans Ajax ook in de strijd om de negentiende Johan Cruijff Schaal. In de Amsterdam ArenA won PEC de seizoensouverture zondag met l-O. De strijd om de Johan Cruijff Schaal was een her haling van de laatste bekerfinale. Op 20 april overklaste PEC Zwolle de Ajacieden op vele fronten, met een 5-1-nederlaag als resultaat. Die histo rische schrobbering kon logischerwijs niet meer worden hersteld. Een beter resultaat (lees: winst) in de strijd om de Johan Cruijff Schaal XIX had het leed - enige maanden na dato - toch nog iets kunnen verzachten. Maar in plaats van een doekje voor het bloeden, werd er door de Zwol lenaren zout in Amsterdamse wonden gestrooid. Na de knappe 0-1 -overwinning op Benfica, finalist in de laatste UEFA Europa League, leek Ajax klaar voor het échte werk. Niet voor niets schonk trainer Frank de Boer dezelfde elf spelers het vertrouwen tegen cupfighter PEC. Maar een week voor de start van de Eredivisie incasseer den de Amsterdammers een psychologische tegenslag. Kenneth Vermeer was tegen PEC nog altijd de vervan ger van de vakantievierende WK-ganger Jasper Cilles- sen. De goalie benutte overigens zijn laatste vakantiedag wel om zijn club in de ArenA aan het werk te zien. Voor de overige WK-gangers, Joël Veltman en Daley Blind (al trainde hij afgelopen week alweer op de Toekomst), gold hetzelfde. Ook de geblesseerde Ricardo van Rhijn keek toe vanaf de volgepakte tribunes. In het duel om de Johan Cruijff Schaal begroette het publiek liefst drie Ajax-debutanten. Arek Milik mocht starten als spits. Ook Nick Viergever was bij de aftrap debutant. De van AZ overgekomen verdediger begon als controleur op het middenveld. Viergever beleefde overigens weinig lol aan zijn eerste officiële wedstrijd in het Ajax-shirt. Hij liep bij een kolossale kans in de beginfase (inzet op de paal, na voorwerk Davy Klaassen) een kniewond op, die in de kleedkamer werd gehecht. De middenvelder kon vervolgens verder, maar toen de wond na 38 minuten weer was opengesprongen, moest de pechvogel zich alsnog laten wisselen, Thulani Serero was zijn vervanger. Na de rust maakte ook Anwar El Ghazi zijn officiële Ajax-debuut. De topscorer van de voorbereiding (acht doelpunten) verving na een klein uur spelen linksbuiten Ricardo Kishna. ROMMELIG Het traditionele treffen tussen de bekerwinnaar en landskampioen kende een rommelige eerste helft. De doelmannen Diederik Boer en Vermeer konden af en toe aan de bak; van een kansenregen was het hele duel nauwelijks sprake. Vijf minuten nadat Boer de inzet van Viergever op de paal zag belanden, tekende Mustafa Saymak voor de eerste Zwolse kans. Hij liftte de bal over Vermeer, tot óp het dak van het doel. Het was stuivertje wisselen. Boer bokste de vrijetrap van Schóne urt de doelmond. Even later deed Ver meer hetzelfde bij een afstandsknal van Ben Rienstra. Ajax slaagde er slechts moeizaam in de Zwolse verde digingsmuur te slechten. Ajax bleef ver verwijderd van het niveau dat de ploeg afgelopen week een helft lang haalde tegen Benfica. Ook in de tweede helft viel er voor Amsterdamse fans helaas weinig te genieten. Schóne was met een nieuwe vrijetrap dicht bij een treffer. De inzet van de Deense Ajacied zeilde maar net naast. Het was een dure misser, want een minuut later sloeg Zwollenaar Stef Nijland wél toe. Balverlies van Serero kwam de officieel uitspelende Ajacieden daarmee duur te staan. Kamohelo Mokotjo pikte op en bracht Nijland in stelling: I -0. De 'bezoekers'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 22