'Het raamwerk blijft dit keer gewoon staan. Alle jongens die vorig seizoen veel hebben gespeeld, zijn er nu ook weer bij.' 16 INTERVIEW Tijdens het duel om de Johan Cruijff Schaal steekt Frank de Boer zijn ergei Uiteraard is de transfer van De Jong naar Newcastle United een aderlating voor zijn selectie, maar aangezien de aanvoerder het voorbije seizoen door uiteenlopend blessureleed al amper in actie kwam, is de schade per saldo gering. De Boer prijst zich dan ook gelukkig met het bescheiden verloop waarmee hij deze zomer te maken had in zijn spelersgroep. Anders dan voorgaande jaren bleven alle vaste krachten in Amsterdam. 'Het raamwerk s over het tegenvallende spel van zijn ploeg niet onder stoelen of banken die jongens hebben nog wat tijd nodig voor ze er staan, anderen kunnen al meteen van waarde zijn voor ons. Al met al vind ik dat we een heel sterke, brede en goed uitgebalanceerde selectie hebben.' Daarin verschilt dit nieuwe seizoen van de vorige jaren waarin De Boer aan het roer stond, erkent de trainer. 'Er zijn nu meer spelers die qua kwaliteiten dicht bij elkaar in de buurt zitten. Dat zorgt enerzijds voor meer concur- blijft dit keer gewoon staan. Alle jongens die vorig seizoen veel hebben gespeeld, zijn er nu ook weer bij.' Dat moet zich niet in de laatste plaats uitbetalen in Europese wed strijden, hoopt De Boer. 'We hebben in elk geval genoeg jongens die niet zo snel meer in de war zullen raken als ze in een vol San Siro, Camp Nou of Bemabéu spelen. Dat moet zijn vruchten afwerpen.' AANWINSTEN Behalve dat het geraamte van De Boers elftal deze zomer intact bleef, deed technisch directeur Mare Overmars tot tevredenheid van de trainer ook nog eens goede zaken op de transfermarkt. Verdediger Nick Viergever maakte de overstap van AZ, van Bayer Leverkusen wordt spits Arkadiusz (Arek) Milik gehuurd, het grote Groningse ta lent Richairo Zivkovic kwam naar Amsterdam en ten slotte is de Kroaat Robert Muric ingelijfd. 'Sommige van rentie en scherpte. Als er een blessure is, kunnen we dat opvangen met vrijwel gelijkwaardige vervangers. En het geeft mij sowieso meer mogelijkheden dan voorheen. Ik kan andere accenten leggen als een wedstrijd daar om vraagt.' Dat kan helemaal als De Boer de beleidslijn van de laatste jaren doortrekt en in de loop van het seizoen ook nog eens jeugdig talent uit de eigen opleiding bij de selectie betrekt. Zeker in zijn begintijd als trainer voelde dat ook natuurlijk: hij liet jongens debuteren in het eerste elftal, met wie hij eerder intensief had samengewerkt bij de AlDat zal nu anders zijn, toch? Een glimlach. 'Nou nee, want ook veel van de jongens die er nu dicht tegenaan zitten, ken ik heel goed. Danzell Gravenberch, Danny Bak ker, Queensy Menig, Django Warmerdam, Kenny Tete, Sheraldo Becker, noem ze maar op. Zij waren de D'tjes die ik als beginnend trainer onder mijn hoede had.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 16