INTERVIEW 15 Tijdens het trainingskamp in De Lutte kijkt De Boer met een vorsende te houden en dingen over te nemen waarvan je voelt dat je ze met jouw team ook kunt toepassen.' WK Met diezelfde beroepsmatige interesse bekeek hij het WK, waar hij Oranje bijna de finaleplaats van vier jaar eerder zag evenaren, toen De Boer zelf als assistent van bonds coach Bert van Marwijk op de bank zat in Johannesburg. 'Dit was een stuk relaxter. Het was een leuk WK om naar te kijken, met veel mooie momenten en topspelers als Robben, James, Müller en Kroos. Daarbij helpt het natuurlijk altijd als Nederland ver komt. Ik had in eerste instantie niet verwacht dat ze het zo goed zouden doen, vooral qua resultaat. Maar dat geldt denk ik voor iedereen.' Uiteraard volgde De Boer met meer dan gemiddelde belangstelling de verrichtingen van de Ajax-delegatie in blik naar een duel tussen Ricardo Kishna (rechts) en Mitchell Dijks. Brazilië; Jasper Cillessen, Daley Blind enjoël Veltman. 'Al leen na de 5-1 tegen Spanje heb ik een sms'je gestuurd naar die jongens om ze te feliciteren. Maar verder heb ik ze met rust gelaten. Ze zaten daar in hun focus en die moet je niet doorbreken.' De Boer was niet bang voor een scenario zoals dat zich bij Feyenoord voltrok, waar de glansrijke WK-campagne van het Nederlands elftal een bescheiden uittocht van dragende spelers inleidde. 'Allereerst gun ik mijn spelers het allerbeste als ze op zo'n podium uitkomen, ook al zou dat de interesse van andere clubs kunnen aanwakkeren. Los daarvan zijn onze jongens die op het WK waren toch ook spelers die nog niet op het punt in hun carrière zijn dat ze al per se weg willen. Ze hebben nog niet de status die bijvoorbeeld Jan Vertonghen had toen hij vertrok bij Ajax, of nog recenter Siem de Jong.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 15