BOS,THEO, VITESSE-ICOON Driehonderdnegenenzestig wedstrijden speelde hij in Vitesse 1. Een record dat niet zo snel verbroken zol worden. Misschien zelfs nooit, want vandaag de dag spelen voetballers zelden hun hele carrière bij een enkele club. Zo niet Mister Vitesse, Theo Bos, al 41 jaar supporter met een geel-swert hert. In VitesseVandaag blikt de robuuste verdediger van weleer terug op een leven lang Vitesse. 9 november 2000 14 november 2002 "Mijn eerste bewuste herinnering aan Vitesse is dat ik als vijfjarig jongetje met mijn ouders mee mocht naar Monnikenhuize. Een belevenis. We stonden achter de goal op de onoverdekte staantribune. Later, toen ik wat ouder was, ging ik samen met vriendjes naar de thuiswedstrijden. Ook toen stond ik achter de goal, op de jongenstribune aan de andere kant, dicht bij de fameuze trap. De trap die Monnikenhuize mede zijn unieke sfeer gaf, 23 treden van boven naar het veld. Voor een gulden stond je daar. Toen werd ik zelf jeugdspeler bij Vitesse en voortaan stond ik op de lange zijde, vak DD, tussen de fanatieke supporters. Ik genoot er van de aanmoedigingen, liederen en spreekkoren en wist toen ol dat ik mijn leven lang Vitesse-supporter zou zijn. Op mijn twaalfde werd ik gescout door Vitesse. Een droom die uitkwam. Ik had het goed noar mijn zin bij Sempre Avanti, maar als Vitesse aan je deur klopt, doe je open. Mijn eerste elftal was de C. Vitesse had toen ook nog geen D en E pupillen. Vanaf de C doorliep ik de hele opleiding. Als eerstejaars A-junior mocht ik vaak al mee doen met het tweede, dat toen nog op zaterdagmiddag voetbalde. Met mijn eigen elftal speelde ik dan op zondag. Mooie weekenden waren dat, alles voetbal, alles Vitesse. Vitesse speelt thuis de legendarische wedstrijd met 1-1 gelijk tegen Internazionale FC. Omdat het eerste duel eindigde in 0-0, betekent dit voor de Arnhemmers toch uitschakeling. Vitesse speelt miraculeus met 3-3 gelijk in en tegen Werder Bremen. Omdat De Geelzwarten de heenwedstrijd al met 2-1 hadden gewonnen, bekert Ernums trots door naar de derde ronde.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 24