KAMPIOEN! 26 TERUGBLIK Lasse Schone hielp Ajax in Almelo aan het beslissende, titelwaardige doelpunt. Het 1-1-gelijkspel tegen Heracles leverde het benodigde punt op voor de 33ste landstitel in de clubhistorie en de vierde titel op rij. Heracles was nog niet zeker van lijfsbehoud. Om de kleine kans op nacompetitie om promotie/ degradatie te elimineren, hadden de Almelo- ers ook al genoeg aan een enkel punt. Het leverde na 75 minuten gelijkopgaand voetbal uiteindelijk toch een salonremise op. Joël Veltman keerde na zijn schorsing in de bekerfina le terug in de basisploeg. De verdediger vormde een centraal duo met Stefano Denswil, vervanger van de geblesseerde Niklas Moisander. De titeljacht bleek er een met pieken en dalen. Na de eerste waarschuwing, al na 55 seconden geuit door lliass Bel Hassani (kopbal naast), opende Lasse Schone de score voor de gasten. De Deen kogelde de bal vanuit een vrije trap via de dwarslat voorbij de kansloze Remko Pasveer. Met de 0-1 -voorsprong na dertien minuten leken de Ajacieden al vroeg op rozen te zitten. Halverwege de eerste helft bewees Simon Cziommer óók een uitstekende vrije trap in de benen te hebben. De ervaren middenvelder stuurde zijn gevoelvol genomen trap secuur richting kruising: I -1Met de gelijke tussen stand was er nog weinig aan de hand voor de Ajacieden. De Amsterdammers creëerden voor de pauze kansen en mogelijkheden via Schóne (schot geblokt) en spits Kolbeinn Sigthórsson (kopbal over). Na knullig balverlies van oud-Ajacied Milano Koenders, schonk Davy Klaas- sen de Deen wellicht zijn grootste mogelijkheid. Op het moment suprème - het moment om van dichtbij uit te halen - gleed Schóne nét weg op de door regen door weekte Almelose kunstsprieten. Jasper Cillessen trad tussentijds knap reddend op toen hij Mark Uth voor zich zag opduiken. De doelman behoedde zijn ploeg voor een tweede tegentreffer. BREEDTEPASSjES Ook na rust lukte het de regerend landskampioen maar niet zich overtuigend voorbij de thuisploeg te spelen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 26