INTERVIEW 15 die dit seizoen maar geen vaste vorm wilde aannemen, in tegenstelling tot het middenveld, waar Daley Blind, Thulam Serero en Davy Klaassen sinds de thuiswedstrijd tegen Celtic een tamelijk onafscheidelijktrio vormen, 'Natuurlijk is het niet gemakkelijk om als reserve te beginnen of om op een andere positie te spelen dan je gewend bent,' zegt Sigthórsson, die door trainer Frank de Boer met enige regelmaat als buitenspeler werd opgesteld. 'Maar daar moet je niet over zeuren. Als speler van Ajax moet je gewoon altijd je stinkende best doen, in welke rol dat ook van je wordt gevraagd.' Het is misschien verleidelijk te zeggen dat een vastere bezetting nodig is om automatismes en chemie te kweken tussen Ajax' frontsoldaten, maar Sigthórsson benadert het van een andere kant. Hij noemt het vele wisselen van De Boer juist een kracht van dit kampioensteam, waarin iedereen zich een heel seizoen lang zonder morren heeft geschikt in zijn rol, basisspeler of reserve, 'Niemand treur de als hij niet speelde, omdat de trainer ervoor gezorgd heeft dat iedereen zich onderdeel van het succes voelt. Tijdens trainingen gaat het er altijd ontzettend scherp aan toe, juist ook omdat iedereen weet dat hij altijd kans maakt om te spelen. En dat maakt een team beter. Plus dat het voor tegenstanders moeilijker is om zich op ons in te stellen. Ze weten pas een half uurtje voor de wedstrijd wie ze tegenover zich krijgen.' ENORME SOF Waar hij het seizoen bij zijn club op feestelijke wijze afsluit, daar eindigde het interlandjaar voor Sigthórsson in een enorme sof. De spits zegt dat de uitschakeling van IJsland voor het WK van komende zomer nog steeds pijn doet bij hem en zijn landgenoten, al ligt het fatale tweeluik tegen Kroatië inmiddels ruim vijf maanden achter ons. Na de 0-0 in Reykjavik zegevierden de Kroaten in eigen huis met 2-0. 'Het was en is een enorme teleurstelling, omdat we zo dichtbij waren, voor het eerst in de geschiedenis. En voor mij persoonlijk was het extra frustrerend, omdat ik

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 15