EINDELIJK EEN VOLWAARDIG KAMPIOEN Kolbeinn Sigthórsson Van Ajax' vorige drie kampioenschappen maakte hij de laatste twee al van nabij mee. Maar toekijkend vanuit de ziekenboeg voelde Kolbeinn Sigthórsson zich toen ergens geen volwaardig onderdeel van het succes. In zijn derde Amsterdamse dienstjaar is dat eindelijk anders. 'Het voelt heel goed om nu op dertig competitiewedstrijden uit te komen. Dat geeft vertrouwen en vormt een solide basis naar de komende jaren toe. Je moet als voetballer ook vlieguren maken, kilometers maken om door te kunnen groeien naar een volgend niveau.' 12 INTERVIEW Tekst Maarten Dekker De zon schijnt uitbundig deze vrijdagmid dag, aan het einde van een week waarin chagrijn en schaamte over de verloren bekerfinale het humeur bepaalden op sportpark de Toekomst. Ingetogen is de stemming nog altijd, twee dagen voordat Ajax in Almelo de 33ste landstitel aan zijn palmares toevoegt. Te mid den van alle voetballers die het trainingsveld verlaten, maakt Kolbeinn Sigthórsson (24) juist een uitgesproken montere indruk - en daar blijkt ook alle reden toe. 'Ik ben aan het begin van de week vader geworden van een dochtertje. Hoe ze heet, dat mag ik nog niet zeggen. Het is een IJslandse traditie dat de naam pas bekend wordt gemaakt als de hele familie bijeen is. In het geval van mij en mijn vriendin zal dat dus pas na het seizoen zijn, als we terug gaan naar IJsland. Haar achternaam wordt in elk geval Kolbeinnsdottir, "dochter van Kolbeinn". Zo werkt dat bij ons.' Zijn privégeluk maakte het verteren van het bekerechec voor Sigthórsson allicht net iets gemakkelijker dan voor zijn ploeggenoten, vertelt hij. 'De nacht na die wedstrijd tegen PEC Zwolle zal voor iedereen even erg zijn ge weest. Je ligt dan te malen over wat er allemaal fout ging. Zo'n beetje alles. We hadden vervolgens twee dagen vrij en op die maandag werd mijn dochtertje geboren. Los van het pure geluk dat je dan ervaart, was het ook fijn dat die finale vanaf dat moment naar de achtergrond werd verdrongen in mijn gedachten. Dat ging helemaal vanzelf, ik hoefde er geen moeite voor te doen. Voor mijn team genoten zal dat anders zijn geweest. Zeker als je twee dagen vrij bent, kan zoiets door je hoofd blijven spoken.' MEEST STABIELE PLOEG De vader van nu was goedbeschouwd zelf nog een kind toen hij eind 2006 voor het eerst naar Nederland kwam. Zestien jaar was Sigthórsson, toen hij zich voor een sta geperiode meldde bij AZ. Hij weet nog goed hoe hij in Alkmaar arriveerde, erop hopend de club te zullen overtuigen van zijn kunnen. 'Maar het was midden in de winter. Hier in Nederland kon op dat moment prima gevoetbald worden, maar in IJsland lag alles stil. De mo derne tralningshallen die er nu staan, waren er toen nog niet. Ik kwam dus bepaald niet in topvorm naar AZ toe, Na die stage zeiden ze dat ze wel mijn potentieel zagen en dat ze me zouden blijven volgen. Dat is ook gebeurd. Een half jaar later, toen ik een paar goede wedstrijden had gespeeld met de nationale jeugdploeg, wilden ze me alsnog hebben.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 12