INTERVIEW worden. Als we er vol op klappen en er een fysieke wedstrijd van maken, dan maken we kans. Dat we spelers missen, kan nadelig zijn, maar ook in ons voordeel uitpakken. De andere jongens willen zich zelf natuurlijk laten zien aan de trainer." Nog twee wedstrijden te gaan. Een mooi moment om de balans op te maken. Hoe was het seizoen voor jou persoonlijk? "Voor mijzelf was het natuurlijk wat minder. Ik raakte geblesseerd (knieblessure, red.), terwijl ik basisspeler was. Toen ik terugkwam, kreeg ik te kampen met veel kleine pijntjes en blessures. Uiteindelijk heb ik nog aardig wat wedstrijden gespeeld, maar ik had vooraf wel wat meer ver wacht van dit seizoen. Ik heb voorheen nooit zware blessures gehad. Als je er dan opeens uit bent, is het mentaal niet alleen zwaar, maar ook een kwestie van wennen aan een nieuwe situatie. Ik denk dat ik er goed doorheen ben gekomen. Ik heb hard getraind en wil deze twee wedstrijden nog wat laten zien." Zelf kom je uit een aardige lichting.. "Ik zat in een leuke lichting, met spelers als Urby Emanuelson, Ryan Babel, Kenneth Vermeer, Robbert Schilder en Quincy Owusu-Abeyie. Stuk voor stuk goede spelers. Echt contact heb ik weinig. Ik spreek Kenneth, Urby en Quincy nog weieens. Het meest contact van alle Ajax-spelers heb ik met Lerin Duarte. Ik heb hem afgelopen week nog gesproken. Lerin zei dat Ajax in Almelo kampioen gaat worden. Ik heb hem gezegd dat dat mooi niet gaat gebeuren. We zullen het zien." De insteek is dus duidelijk.. "Wij moeten vol voor de overwinning gaan. We moeten spelen alsof we zelf kampioen kunnen Mlmelo' denk dat dat voor veel jeugd spelers geldt. Destijds hadden ze nog maar kortgeleden de Champions League gewonnen, dus de club was een stuk gro ter. Ik ben gewoon blij dat ik het via een andere weg alsnog gehaald heb." HERACLES ALMELO - AJAX

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 9