'4/me\0' nog tegen SC Heerenveen. Heerenveen is ook niet de ploeg die super draait.. En dat geldt ook voor PSV, dat tegen NAC moet. Ook PSV draait niet geweldig, dit seizoen.. IMou, stel 'm maar; die volgende vraag.." Omdat je zo aandringt. Hoe staat het ervoor met PSV? "We zijn in gesprek en we zijn naar elkaar toe aan het praten, zoals dat heet. Ik heb een goed gevoel over PSV, moet ik eerlijk zeggen. Stel dat het tot een contract komt, dan is het wel om de strijd aan te gaan met Jeroen Zoet. Ik ben nu op een punt van mijn carrière beland dat ik kans wil maken op speeltijd. En een trainer maakt een opstelling naar datgene wat hij denkt dat het beste is voor het team. PSV zegt ook dat we het in dat geval samen moeten uitzoeken. PSV is een grote club, maar tegelijk een rustige club. En dat vind ik ook een prettige bijkomstigheid. En er zitten veel mensen waar je fijn mee kan werken." Warmte, dus. is dat moeilijk te vinden in de top? "Ik denk dat elke club wel een soort van warmte heeft. Feyenoord en Ajax ook. Van buitenaf wordt altijd gezegd dat Ajax een koude club is, maar daar geloof ik niks van. Die jongens hebben ook lol met elkaar. En bij Ajax is er ook een kantinejuffrouw en een materiaalman, waarmee je bepaalde dingen kunt bespreken en die gezelligheid brengen. Dat is bij elke club zo. Het ligt ook aan je eigen persoonlijkheid. Ik ben iemand die een goede band heeft met de mensen buiten het veld. Dat heb ik overal gehad." Als je nu terugkijkt waar je vandaan komt - van je debuut in het betaalde voetbal bij FC Twente tot waar je nu staat - is dat gegaan zoals verwacht had? "Het is wel een moeilijkere weg geweest. Als je kijkt naar Michel Vorm destijds bij FC Utrecht.. Tegenover hem werd echt uitgesproken: 'Je mag fouten maken. Wat er ook gebeurt, je bent onze eerste man.' Dat heb ik nooit gehad bij een club. Ik heb dat telkens zelf moeten verdienen. Bij Twente zat ik achter Sander Boschker. Een clubheld. Die pech heb je dan al een beetje. Ik heb het met een omweg gedaan. Op mij neigen manier en helemaal zelf. Dat heeft ook wel weer een bepaalde charme. En ik heb ook geweldige ervaringen opgedaan bij Go Ahead Eagles en hier. Dat heeft me ook als mens gevormd. Dat is me ook veel waard." Ook zoiets: overal een moeilijk begin, maar daar na in het hart gesloten.. "Bij Go Ahead Eagles hadden ze een keeper die het naar behoren deed, waar ze tevreden over waren, maar die op de bank terecht kwam. Dat gevoel moest ik dus wegpoetsen. Dat heeft drie maanden geduurd. Vanaf dat moment waren de mensen daar erg tevreden over me. Nu wordt mijn naam zelfs nog gescandeerd, zoals laatst. Op één of andere manier heb ik daar wat neergezet. Dat doet me goed. Hier is dat eigenlijk hetzelfde. Ik moest Martin Pieckenhagen opvolgen. Dat is ook een clubheld. Het is mooi dat ik zo'n ontwikkeling heb doorgemaakt, dat ik zelf ook aanvoerder ben geworden en dat de supporters me nu toejuichen. Dat streelt me." HERACLES ALMELO - AJAX 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 17