s Seste bezoeker, 2 VOORWOORD Hartelijk, welkom op sportpark de Toekomst- waar dit paasweekeinde de vijfde editie van de Aegon Future Cup op het programma sfaat Tijdens dit hoogstaande, internationale voetbaltoernooi krijgen aanstormende talenten in de leeftijdscategorie tot 17 jaar de mogeijkheid zich te meten met internationale topclubs. Ook dit jaar hebben we weer prachtige affiches. Zoals gebruikelijk wor den de wedstrijden verdeeld over drie dagen en wordt er gestart vanuit twee poules met ieder vier ploegen. Als gastheer is uiteraard onze eige. aanwezig. De ploeg van trainer Said Ouaaii zal het niet gemakkelijk krijgen, het deelnemersveld e ook dit jaar jzersterk Naast oude bekenden zijn er ook enkele nieuwe teams aanwezig. Ik som ze nog even voor I u op: AC Milan, Benfica, Celtic FC, Corinthians, Fenerbahce, Liverpool en KSC Anderlecht. Het speelschema I en de bijbehorende aanvangstijden treft u op de pagina hiernaast. Inmiddels is dus ook de laatste deelnemer uit Brazilië bekend. Sport Club Corinthians Paulista, kortweg Corinthians, heeft zich als de winnaar het Aegon MongeraJ Toernooi gekroond. Dit toernooi, vernoemd naar de Zuid-Amerikaanse dochteronderneming van onze hoofdsponsor, dient zoals gebruikelijk, als kwalificatie toernooi voor de Aegon Future Cup. De vier voorgaande edities van de Aegon Future Cup waren alle een groot succes. Op deze plek wil ik u dan ook wat meegeven over de historie. De allereerste editie van hef toernooi in Z.61O werd gewonnen door Ajax. Het nationale etftal van China (o/l7) werd in de finale met 1-0 verslagen. Ook in ZOIZ zegevierde onze 51 door na een noodzakelijke strafschoppenreeks van Manchester United te winnen. In ZOII en Z0I3 mocht het Belgische RSC Anderlecht plaatsnemen op het ereschavct. Na afloop wordt traditioneel ook de beste speler van het toernooi gekozen. Dit talent krijgt bij de prijsuitreiking van een prominente Ajacied de adidas best player trophy' uitgereikt. Die eer viel in xDIO ten deel aan Davy Klaassen, die onlangs nog een vernieuwd contract bj Ajax tekende. Inmiddels is het algemeen bekend dat wij bij Ajax de individuele ontwikkeling van spelers erg belangrijk vinden. Daarvoor is dit toernooi uitermate geschikt. De teams die tegenover elkaar tomen te staan hebben vaak verschillende spelstijlen en daar bijkomend1 ieder land heeft zijn eigen 'speelcultuur'. Voor hen is het bijzonder leerzaam om hier op een Jonge leeftijd mee geconfronteerd te worden. Kortom, de tomende dagen kijken wj naar de Bjeugd van verschillende topclubs. Ik hoop hier dit weekeinde de volgende jeugdsplers te zien waar wij over enkele jaren van kunnen genieten op het hoogste (inter) I nationale niveau tij de senioren. Ik wens u allen een mooi en sportief weekend! Fdwin van der Sar

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 43