REUZENSTAP RICHTINC 22 TERUGBLIK Ajax zette door een 3-0-overwinning op achtervolger FC Twente een reuzenstap richting de 33ste landstitel. Doordat Ajax zelf geen fout maakte en verschillende concurrenten punten lieten liggen, gaat Ajax in een zetel richting het kampioenschap. Na twee gelijke spelen tegen Cambuur en NAC pakte Ajax tegen concurrent Twente weer het volle pond. Een zege die dubbel en dwars telde. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg kan Ajax de lands titel niet meer ontgaan. Frank de Boer merkte Twente vooraf nog als Ajax' grootste concurrent aan. 'Ze mogen daarom geen bloed ruiken' was dan ook het dwingende advies aan zijn spelers. Daags na het puntenverlies van zowel Vitesse als PSV kon Ajax bij winst immers een reu zenstap richting de vierde landstitel op rij zetten. Drie dagen na het bereiken van de bekerfinale stond voor Ajax de volgende topper alweer voor de deur. Ten opzichte van de gewonnen halve finale tegen AZ had De Boer zijn basisformatie op vier posities aange past. Jasper Cillessen keerde logischerwijs terug onder de lat. Verder kreeg Ricardo Kishna de voorkeur boven Lesly de Sa, verving Stefano Denswil de geblesseerde Niklas Moisander (knieklachten) en werd de beweeg lijke Bojan verkozen boven Kolbeinn Sigthórsson in de punt van de aanval. Het was bij voorbaat een bijzondere middag. Rond de wedstrijd, die door Ajax werd gespeeld met het logo van Fonds Gehandicaptensport op het shirt, vond de vierde Reünie van Oud-Ajax I plaats. De eregasten in de Engelenbak zagen net als de andere fans in de uitver kochte ArenA een gelijk opgaande eerste helft. Na een sterke openingsfase van de bezoekers kreeg zowel Ajax als Twente verschillende kansen. Twente was enkele ke ren dicht in de buurt van een goal via Felipe Gutiérrez (voorlangs), Robbert Schilder (lob), Youness Mokthar (buitenkant paal) en Luc Castaignos (kruising). Ajax stelde daar via onder anderen Kishna en Bojan gevaar tegen over. Het was uiteindelijk Stefano Denswil die na een half uur spelen raak kopte uit een indraaiende vrije trap van Lasse Schone: I -0. Precies een half jaar na zijn kopgoal in de Champions League tegen AC Milan tekende hij tegen Twente voor zijn eerste competitiedoelpunt. SCHITTERENDE AANVAL Aan het begin van de tweede helft voltrok zich eenzelf de scenario als voor rust. Twente zette druk en kwam opnieuw tot kansen. Maar opnieuw leidde dit niet tot een doelpunt. De tweede treffer van de middag viel een kwartier na rust juist aan de andere kant. In de fase waarin Twente domineerde, perste Ajax er een schit terende aanval uit. Bojan lanceerde Ricardo van Rhijn op de rechterflank, die vervolgens vrij richting het doel van de bezoe kers kon opstomen. Met oog voor zijn medespeler legde Van Rhijn de bal daarna af op Lasse Schone, die Ajax op een 2-0-voorsprong zette. Op uiterst effectieve wijze werd het gevaar van Twente daarmee in de kiem gesmoord. Met de 2-0-voorsprong in de rug kon Ajax wat vrijer gaan voetballen. Ondanks het gevaar van Twente kreeg Ajax dankzij de verdubbelde marge wat meer lucht. Met frisse kracht Sigthórsson voor Kishna werd de aanval van Ajax kort na de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 22