'Ik geloof dat ik dat seizoen in de C1 iets van 27 of 28 doelpunten maakte. Dat was dus een lekkere binnenkomer' 14 INTERVIEW signaal, zoiets van "dit kon weieens iets gaan worden". Ik kreeg langzaam het besef dat ik echt profvoetballer kon worden en dat ik er alles voor opzij moest zetten om dat te laten gebeuren.' Hij denkt met uitsluitend warme gevoelens terug aan de acht seizoenen die hij doorbracht in het Zuiderpark, op het jeugdcomplex naast het oude stadion. 'Ik heb het daar echt enorm naar mijn zin gehad. Ik ken ADO als een heel warme club, met eigenlijk alleen maar leuke mensen. Goede trainers ook. Ik heb er leuke tripjes meegemaakt. Na zo'n lange periode blijft die club altijd een beetje onderdeel van wie ik ben, zeker als voetballer. Het zal altijd de plek blijven waar het allemaal begonnen is voor mij, of ik nu bij Ajax speel of ooit aan het einde van mijn carrière bij een club in het buitenland.' Goedkeurend sloeg hij de knappe reeks gade waarmee ADO zich de voorbije maanden vanaf de bodem van de Eredivisie opwerkte naar een plaats in de middenmoot. 'Ik volg natuurlijk de hele Eredivisie, maar de verrichtingen van ADO volg ik met net wat meer belangstelling. Mooi om te zien hoe goed ze het de laatste tijd doen, met een serie van negen wedstrijden waarin ze niet hebben verloren.' EXTRA MOTIVATIE Zoals Kishna nu aan de poort rammelt bij Ajax, zo ziet hij generatiegenoten met wie hij opgroeide bij ADO het zelfde doen. 'Danny Bakker is dit seizoen doorgebroken, Robin Buwalda heeft ook al een keertje meegedaan bij het eerste en zit vaak op de bank. En zo zijn er meer. Allemaal jongens met wie ik jarenlang heb gevoetbald. Ik speelde in de CI bij ADO, toen er berichten kwamen dat zowel Feyenoord als Ajax me wilde halen. Precies in die week ging ik nog beter spelen dan ik in de periode daarvoor al had gedaan, ik maakte aardig wat goals. Dat zal vast wel iets met elkaar te maken hebben gehad. Als je weet dat zulke clubs achter je aan zitten, geeft dat toch nog wat extra motivatie. Je krijgt het gevoel dat je een nieuwe stap kunt maken.' Toen hij op een dag thuiskwam na een wedstrijd, kreeg hij van zijn vader het heugelijke nieuws te horen dat hij bij Ajax terecht kon. Kishna: 'Ik heb toen eerst nog een paar gesprekken met ADO gevoerd. Je wilt alles toch netjes afwikkelen met de club waar je acht jaar hebt gevoetbald. ADO heeft er nog alles aan gedaan om me in Den Haag te houden. Maar uiteindelijk wilden ze mij ook niet in de weg staan als ik naar Ajax wilde. Ze gunden mij die stap. Dat waardeer ik nog steeds, zoals ik er ook nog steeds blij om ben dat we op een goede manier uit elkaar zijn gegaan. Destijds kwam er nog wel wat emotie bij kijken, maar de keuze was uiteindelijk niet moeilijk Als je alleen al kijkt naar de faciliteiten hier bij Ajax, dat is onvergelijkbaar met wat ADO te bieden heeft.' LEKKERE BINNENKOMER In zijn eerste jaar in Amsterdam trok Kishna moeiteloos de opgaande lijn door. 'Ik geloof dat ik dat seizoen in de CI iets van 27 of 28 doelpunten maakte. Dat was dus een lekkere binnenkomer. Ik werd ineens ook uitgenodigd voor nationale jeugdteams, dat zei wel iets. De B2 mocht ik vervolgens overslaan, waarna ik in de BI op 10 kwam te staan. Toen speelden we nog met de punt naar voren. De eerste helft van dat seizoen ging het ook nog heel lekker. Tot ik op een ochtend wakker werd met een dikke knie. Zomaar, vanuit het niets.' Hij bleek een zogeheten kraakbeendefect te hebben in zijn rechterknie, een blessure die de jonge aanvaller maar liefst achttien maanden aan de kant hield. Twee maanden na zijn rentree trad precies hetzelfde mankement op, maar nu in het andere been. De hersteltijd was dit keer iets korter, mede dankzij een modernere behandelmethode, een in- jectiekuur die hij in Duitsland onderging. Al met al was het een dramatische periode, zeker voor een aanstormend

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 14