TEGENSTANDER VAN VANDAAG SjHPWre9l CLUBINFORHATIE 19 Vier op 'n rij is nog altijd een populair gezelschapsspel. Het spel werd voor het eerst uitgegeven in 1974. In dat zelfde jaar pakte Ajax de Super Cup ten koste van AC Milan. In Amsterdam zal de verkoop van dit bordspel in de komende periode wel een vlucht gaan nemen. Ajax is namelijk hard op weg om voor de vierde maal op rij landskampioen te worden van de Eredivisie. Een knappe prestatie die zeer zeker op het conto van trainer Frank de Boer geschreven mag worden. De voormalige verdediger van de Amsterdammers en het Nederlands elftal weet de voorbije seizoenen en ook deze voetbaljaargang zijn ploeg uitstekend te laten presteren. Daar waar Ajax normaliter de beschikking heeft over een echte goalgetter, is het dit seizoen juist het collectief dat tot de goede resultaten heeft gezorgd. De huidige topscorer is Kolbeinn Sigthorsson met negen treffers. De IJslander heeft niet altijd over een basisplaats kun nen beschikken en dat zegt voldoende over de keuzes die Frank de Boer veelvuldig heeft moeten maken in zijn aanvalslinie. Verder ontbrak ook (te) vaak Siem de Jong. De middenvelder, de laatste seizoenen goed voor dub bele cijfers als het gaat om doelpunten, raakte al snel in het seizoen geblesseerd en daarmee miste Ajax een belangrijke schakel in het elftal. Een compliment aan Vitesse is het feit dat ploeg in de afgelopen seizoenen maar zeer moeilijk van Arnhem mers weet te winnen. De laatste twee competitiewed strijden in de Amsterdam ArenA werden verloren en vorig seizoen was Vitesse in GelreDome te sterk. Na een 2-0 voorsprong via Lasse Schone en Christian Poulsen was het Theo Janssen die na rust voor de aansluitingstreffer zorgde. Patrick van Aanholt en Re- nato Ibarra zorgden voor een waar feest in het stadion. Desondanks kan Ajax zich opmaken voor een volgende landstitel. Na ook dit seizoen weer een moeizaam be gin te hebben gehad, begon de diesel ineens te lopen. De laatste nederlaag in de competitie dateert van be gin november. Kort voor tijd schoot de kort daarvoor ingevallen Valeri Qazaishvili de geel-zwarten naar de winst; 0-1. Na de hervatting werden alle concurrenten, PSV, Feyenoord en FC Twente, verslagen. Afgelopen woensdag was daar in Waalwijk wederom weinig van te merken. Ajax pakte de winst in het inhaal- duel tegen RKC Waalwijk (0-2) en mocht de volgende drie punten toevoegen aan het totaal. Met de landstitel nu wel heel dichtbij, melden de Amsterdammers zich vandaag in GelreDome. Opgericht: 1900 Stad: Amsterdam Website: www.ajax.nl Clubtopscorer: Kolbeinn Sightorsson (9) laatste vijf duels: W G G W j W

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 19