DE TEGENSTANDER 41 dienst liet sterk te wensen over. Bovendien waren de voetbalmiljonairs Douglas, Nacer Chadli, Leroy Fer en Nikolay Mihaylov drukker bezig met het vinden van een nieuwe club dan met het winnen van wedstrijden. NIEUWE KOERS Nadat afgelopen zomer schoon schip was gemaakt en afscheid was genomen van maar liefst veertien spelers, sloeg Twente een nieuwe koers in. Met jonge, talentvolle nieuwelingen (onder wie ex-Ajacieden Quincy Promes en Dico Koppers) en het Mexicaanse supertalent Jé- sus Corona, tegen salarissen die horen bij de huidige, sobere tijden. Schreuder en Jansen kregen het jonge team sneller dan verwacht aan het voetballen. En dat niet alleen, het elftal speelt fris en fruitig, een verademing vergeleken bij het resultaatvoetbal van Cleansheet Steve. Wie herinnert zich niet de vorige editie van Ajax - Twente, waarin geen van de gasten het in zijn hoofd durfde te halen om de middenlijn over te steken en zij dus op een verdiende I -O-nederlaag werden getrakteerd? Nee, zo wenst Alfred Schreuder, de man die bijna beschikt over de vereiste trainerspapieren en vanaf I juli alleen aan het roer van de ploeg staat, zijn elftal nooit te laten spelen. Het FC Twente van 2014 is een swingende ploeg die wordt aangevoerd door de artiesten Dusan Tadic en Felipe Guterriez en waar opkomende backs en snelle vleugelspelers de flanken onveilig maken. Een machine die lastig te verdedigen is, aangezien de meeste aanvallend ingestelde spelers, op spits Luc Castaignos na, veelvuldig van positie wisselen. PARADEPAARDJE Dat zowel rechtsback Roberto Rosales als linksback Dico Koppers geschorst is, is een domper voor FC Twente. Koppers zal worden vervangen door een andere oude bekende in Amsterdam, Robbert Schilder. Op rechts zal de technische staf ongetwijfeld kiezen voor Cuco Martina. De international van Curapao is eigenlijk een centrum- verdediger, maar mag nu dus als back aan de bak In het centrum staan de Scandinaviërs Bengtsson en Bjelland, in het doel Nick Marsman. De achterhoede van FC Twente oogt in deze samenstelling een tikkie aan de statische kant. Het middenveld van FC Twente daarentegen is het para depaardje van het elftal. Dusan Tadic, een van de grootste sieraden van de Hollandse velden, speelt op 10. Tadic heeft in de Eredivisie met afstand de meeste assists achter zijn naam staan: twaalf. Zeven meer dan de Ajacied met de meeste assists, Lasse Schone. De Chileense contro leur Guterriez speelt zoals gebruikelijk vanaf links en de jonge Rotterdammer Kyle Ebecilio is de meer aanvallende rechtermiddenvelder. In de voorste linie is de kersverse rechtsbuiten Quincy Promes een zekerheidje, net als centrumspits Castaignos, dit seizoen goed voor veertien treffers. Op links heeft Schreuder de keus uit de van PEC Zwolle overgekomen Youness Mokhtar of de exotische dribbelaar Corona. Er zijn vervelendere keuzes denkbaar. 1 Dusan Tadic (links) bezorgde FC Twente in de vorige competitiewedstrijd, thuis tegen AZ, de zege door in de extra tijd te scoren (2-1).

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 41