ONNODIG PUNTENVERLli 26 TERUGBLIK Het fraaie lenteweekeinde kreeg voor Ajax niet het slot waar vooraf op was gehoopt. De koploper bleef in de Amsterdam ArenA op 1-1 steken tegen promovendus SC Cambuur. Siem de Jong liet de uitverkochte ArenA op de late zondagmiddag al na I minuut en 23 secon den in juichen uitbarsten. De aanvoerder van Ajax schoot een voorzet van Ricardo Kishna achter Cambuur-doelman Leonard Nienhuis, die de treffer min of meer zelf inleidde. Zijn pass naar rechtsback Wout Droste werd door Kishna onderschept en vervolgens door De Jong in de I -0 omgezet. Kort voor de aftrap was op de grote schermen in het stadion te zien hoe con current FC Twente voor het tweede weekeinde op rij punten verspeelde. Dat Frank de Boer zich weinig van de competitiestand aantrekt, bleek na afloop. 'We moeten niet naar de stand kijken, maar naar ons eigen spel, Daarom staan we nu op de eerste plaats. Ik maak me geen zorgen om de concurrentie, maar we moeten de komende weken wel zeer scherp blijven. We moeten de concurrentie niet het gevoel ge ven dat er iets te halen valt.' Lasse Schone keerde terug in de basisopstelling van Ajax. De Deen was hersteld van zijn enkelblessure en vormde samen met De Jong en Kishna de voorhoede van Ajax. Ook voor Jairo Riedewald was een basisplaats weggelegd waardoor de jarige Daley Blind zijn ver trouwde stek op het middenveld innam. Ondanks een overwicht in de eerste helft slaagde Ajax er niet in de score verder uit te bouwen. Zowel Kishna als De Jong kreeg kansen om nog voor rust een tweede Ajax-goal te maken. Daartegenover stonden twee kan sen van Cambuur vlak voor het einde van de eerste helft. Mohamed El Makrani (kopbal) en Marcel Ritzmaier (redding Cillessen) maakten duidelijk dat Cambuur de negatieve reeks van verloren uitduels in Amsterdam niet zomaar wilde verlengen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 26