KAMPIOENSSTEMMING NA 6-0-ZEGE Landstitel 1994 na daverende zege op Twente dichtbij 18 HISTORIE Op jacht naar de 24ste landstitel in de geschiedenis trof Ajax half april 1994 FC Twente. Een ploeg met ge renommeerde namen als Michel Boerebach, Michael Mols, Arnold Bruggink en Erik ten Hag en een aardige reputatie - want zevende in de stand - kreeg een flinke afstraffing. De huidige directeur voetbalzaken Mare Overmars scoorde twee van zes Ajax-goals. Tekst Monique Janse Stefan Pettersson heeft Ajax al in de achtste minuut aan de leiding gebracht. De dertigste speelronde is al grotendeels afge werkt als Ajax en FC Twente aftrappen voor hun onderlinge confrontatie in Amsterdam. De officiële datum van het duel was 20 maart maar om ruimte te maken voor de bekerwedstrijd tegen NEC werd de wedstrijd naar medio april verschoven. Met Frank de Boer als linksback, Edwin van der Sar op doel en Mare Overmars links voorin, stonden er destijds veel van de huidige leidinggevende Ajacieden in de basis. Het openingsakkoord was echter voor een andere, zeer ge liefde speler. Stefan Pettersson schoot van ruim twintig meter in de bovenhoek. Het applaus was oorverdo vend. De Zweed was bezig aan zijn laatste maanden bij Ajax en nu al lieten de fans weten hoe erg ze hem zouden gaan missen. Zijn doelpunt brak de ban voor de ploeg van trainer Louis van Gaal. Want na ruim een half uur stond het al 4-0. Finidi George was de maker van de 2-0 en toen Ronald de Boer de 3-0 maakte, was heel Twente verontwaardigd dat de arbitrage de goal niet afkeurde. Finidi liep namelijk in buitenspelpositie achter doelman Sander Boschker. Maar de uitleg van scheids rechter Jef van Vliet (vervanger van de zieke Mario van der Ende) was dat de Nigeriaan niet deelnam aan het spel. Twente boos, maar Ajax ging onverdroten verder en de in blakende vorm verkerende Mare Overmars vergrootte de marge naar 4-0.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 18