INTERVIEW 15 vuld. Ik focus me gewoon op beide posities en zal daar spelen waar de trainer me nodig heeft. Die twee plekken hebben natuurlijk wel elk hun eigen invulling. Het vergt verschillende dingen van je als speler, maar ik vind het niet moeilijk om daartussen te switchen.' DAVY KLAASSEN 'Hij is natuurlijk een flinke tijd geblesseerd geweest, maar we wisten al dat hij ontzettend goed kan voetballen. Daarom verbaast het mij ook niet hoe hij zich sinds zijn rentree manifesteert. Het was heel knap hoe snel hij de dingen oppikte toen hij eenmaal weer in de ploeg kwam. En dan vooral hoe stabiel hij is. Bij positiespelletjes verliest hij bijna nooit de bal. Davy is onmiskenbaar een groot talent. Een goeie jongen ook, met een goeie kop erop. Daar gaan we nog veel plezier aan beleven.' VERVAL IN EUROPA 'Aan de ene kant snap ik wel dat mensen redeneren dat we er als Nederlandse clubs internationaal niet zo best opstaan, nu alleen AZ nog actiefis in Europa. Misschien is het de laatste jaren ook wel wat minder geworden, ten opzichte van sommige andere landen. Maar met Ajax hebben we dit seizoen toch ook laten zien dat we goed kunnen meedraaien, zelfs op het hoogste niveau. In de Champi ons League hebben we zeker geen modderfiguur geslagen en hadden we misschien wel verdiend om ver der te gaan. Die twee wedstrijden tegen Red Bull Salzburg in de Europa League hebben dat een beetje naar de achtergrond gedrukt. Wij waren gewoon twee keer niet goed en die laatste prestaties blijven hangen. Ter wijl we dit seizoen ook van Barcelona hebben gewonnen en ondanks twee gelijke spelen eigenlijk beter waren dan AC Milan.' SHIRTJES RUILEN 'Ik ben daar direct na de wedstrijd he lemaal niet mee bezig. Meestal komt het er dus ook niet van. Het zit ook niet in mij om naar iemand toe te lopen en te zeggen: laten we ruilen. Vaak heb ik vanuit een gezonde vorm van arrogantie zoiets van "vraag jij het maar aan mij". Na de uitwedstrijd tegen AC Milan heb ik wel mijn shirt geruild met dat van Mario Balotelli. We waren elkaar die avond heel veel tegengekomen, hadden aardig wat pittige duels uitgevochten. Na het laatste fluitsignaal keken we elkaar aan, hij een beetje lachend, met een blik van "hoe kan dit?" Omdat wij eigenlijk hadden verdiend om daar in San Siro te winnen. Het was een blik van verstandhouding. We boden elkaar daarna eigenlijk tegelijkertijd eikaars shirt aan. Natuuriijk was hij extreem irritant in die wedstrijd, maar dat neemt niet weg dat hij een geweldige voetballer is, die ik respecteer.' FC TWENTE 'Het is een goede, uitgebalanceerde ploeg, met Dusan Tadic als absolute smaakmaker. Een sterk elftal, dat van iedereen kan winnen. Er speelt daar nu bijna niemand meer uit dat jaar waarin wij op de laatste speeldag kam pioen tegen ze werden. Destijds hadden ze misschien iets meer status, als uittredend kampioen. Nu hebben ze echt een nieuw elftal opgebouwd, met veel johge, talentvolle jongens. Ze streven ook verzorgd voetbal na, zonder al te

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 15