AZ en Ajax staan voor het vierde seizoen op rij tegenover elkaar in het bekertoer nooi. In het seizoen 2010-2011 won Ajax in Amsterdam; in de twee seizoenen daarop nam AZ de zege mee uit de ArenA. AZ heeft de afgelopen tien bekerwedstrijden gewonnen. Het laatste bekerverlies dateert van 22 maart 2012, toen Heracles Almelo in de halve finales na verlenging te sterk was. Daarna won AZ achter elkaar van SC Veendam, SWZ BOSO Sneek, FC Dordrecht, FC Den Bosch, Ajax, PSV (finale), Sparta Rotterdam, Achilles '29, sc Heerenveen en Roda JC. In het seizoen 2010-2011 keepte Sergio Romero in de bekerwedstrijd tegen Ajax (1-0 nederlaag) met een vreemd keepershirt, zonder sponsor en zijn vertrouwde rugnummer 22. De beide meegebrachte tenues van de Argentijnse doelman werden namelijk door scheidsrechter Ruud Bossen afgekeurd. AZ-persvoorlichter Daan Schippers snelde zich naar de dichtstbijzijnde sportzaak een scoorde daar een neutraal blauw tricot voor zijn keeper. AZ speelt vandaag tegen Ajax alweer de 47c officiële wedstrijd van het seizoen, evenveel als Arsenal en Real Madrid. Met dit aantal - verdeeld over de Eredivisie, KNVB beker, Johan Cruijff Schaal en Europa League - komt de teller van de Alk- maarders hoger uit dan die van Europese grootmachten als Chelsea (46), Manchester United (45), Paris Saint-Germain (45), Bayern München (43), Juventus (43) en Borussia Dortmund (40). Steven Berghuis maakte afgelopen weekend tegen PEC Zwolle zijn achtste seizoenstreffer in de Eredivisie. Vooral na de winterstop is de dribbelaar in bloed vorm. Berghuis was bij acht van de laatste negen AZ-doelpunten in de Eredivisie direct betrokken: vier goals, twee assists en twee voorassists. Rendement.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 7