'AZ HEEL GOEDE KANS OP FINALE' Tim de der: aSBBANK; Foto: Archief AZ (Seizoen 2006-2007) De kiem voor zijn carrière werd gelegd bij Ajax (1997-2002). Tot bloei kwam Tim de der in Alkmaar (2002-2007), waar hij zich opwerkte tot international. De voormalige vleugelverdediger blikt terug en vooruit: "Ajax maakt geen goede indruk." "Wisselvallig", vat de inmiddels 35-jarige De Cler zijn vijf seizoenen in Amsterdam samen. "Dan speelde ik wel en dan weer niet. Dat heeft mede te maken met een aantal lange blessures dat ik had. Mijn spel had ook de nodige ups-and-downs. Het was namelijk mijn eerste periode als prof. Ik was nog jong." De Cler: "Aan het begin van het seizoen 2002-2003 zat ik op een dood spoor bij Ajax, omdat trainer Ronald Koeman andere spelers in gedachte had voor mijn positie. Er waren clubs uit het buitenland geïnteresseerd, maar AZ was het meest enthousiast. Directeur Voetbalzaken Martin van Geel had een goed verhaal dat ook uitkwam. Bij AZ heb ik de meeste ontwikkeling doorgemaakt. Zo werd ik onder meer international." Bekerfinale Naast een halve finale in de UEFA Cup speelde De Cler met AZ mee om de landstitel en de KNVB beker. In laatstgenoemd toernooi bleek Ajax in 2007 na strafschoppen de gelukkige. "Het was een bijzonder seizoen met uiteindelijk veel teleurstellingen. Dat kwam mede omdat wij in die bekerfinale veel beter waren dan Ajax. We maakten zelfs de 2-0, maar die werd onterecht afgekeurd. In de verlenging lieten we tegen tien man van Ajax een aantal grote kansen liggen en stonden we met lege handen." De Cler over zijn huidige tijdverdrijf: "Het komt er eigenlijk op neer dat ik niets doe. Ik ben inmiddels gestopt met voetballen en heb me ingeschreven voor de cursus Coach Betaald Voetbal. Het kan nog wel een tijdje duren voordat ik daaraan kan beginnen. Een jaartje of twee. Ik wil graag iets in de voetballerij doen, maar er zijn wel meer oud-spelers die daar interesse in hebben. Moeilijk. Ondertussen speel ik met mijn vrienden bij amateurclub Leidsche Boys. Vierde klasse. Gaan waarschijnlijk promoveren." Voorspelling "AZ heeft op dit moment een zwaarder programma dan Ajax, dat is duidelijk", blikt De Cler vooruit. "Voor een halve finale tegen Ajax moeten ze echter kracht weten te vinden, zeker thuis. Bovendien maakt Ajax de laatste weken geen goede indruk op me, en voor hen is de landstitel belangrijker. Ik geef AZ een heel goede kans om de finale te halen." (ESN)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 27