'WIL GRAAG NAAR OE KUIP' Losse Schone: Hij vecht vanavond waarschijnlijk onderlinge duels uit met zijn landgenoot Simon Poulsen. Lasse Schóne over zijn laatst gewonnen beker, oude bekenden en AZ. "Het zit goed in elkaar." Wonneer heb je voor het laatst een beker gewonnen "Uuhm... Ik heb wel een schaal gewonnen, maar de KNVB beker nog niet. De laatste keer dat ik een beker toernooi heb gewonnen, was in de jeugd bij sc Heeren veen. Ik zat bij de A- of B-junioren en we speelden de finale, hoe toepasselijk, tegen Ajax. Uiteindelijk won nen wij met sc Heerenveen de strafschoppenserie. Mijn laatste beker is dus al wat jaren geleden." Hoe zit het met de revanchegevoelens na de 0-3 nederlaag tegen AZ in de halve finale van vorig seizoen? "In de beker hebben we het vaker lastig gehad met AZ en we werden vorig jaar inderdaad uitgeschakeld. In de competitie hebben we daar recent wel revanche voor genomen, maar we willen dat verlies van toen graag goedmaken." Jullie spelen zondag de cruciale competitiewed strijd tegen FC Twente. Welk duel is belangrijker? "In het duel met directe concurrent FC Twente kunnen wij een grote stap zetten naar het kampioenschap, maar beide competities zijn even belangrijk. Ik ben een speler die van wedstrijd naar wedstrijd leeft en AZ komt als eerste. Als je als Ajax zijnde in de halve fina les van het bekertoernooi zit, dan moet je er vol voor gaan. Wij willen allemaal heel graag naar De Kuip." Er is veel te doen geweest over de nucleaire top en het aantal rustdagen van beide clubs. Hoe belang rijk is die extra rust? "Ik denk dat het in zo'n geval twee kanten op kan. Ener zijds heb je meer rustdagen en dus langer de tijd om je goed voor te bereiden. Aan de andere kant mis je ook ritme. Ikzelf vind tien dagen wel lang en zou voor het ritme het liefst tussendoor nog een wedstrijd spelen." Kun je twee Denen noemen die bij AZ en Ajax hebben gespeeld? "Die eerste is makkelijk. Dat is Kenneth Perez natuurlijk. Die andere kan ik niet zo snel opkomen. Hij is ouder dan Kenneth, denk ik... Nee ik weet het helaas niet." Het is Ole Tobiasen. "Aah, Ole Tobiasen. Hij heeft ook nog bij Heerenveen gespeeld. Ik zat eraan te denken, maar ik wist niet zeker of hij ook voor AZ is uitgekomen. Kenneth speelde bij AZ op het moment dat ik hier kwam, maar Ole is toch een beetje van voor mijn tijd." Je landgenoot Simon Poulsen stoot waarschijnlijk tegenover je. Wat is jullie band? "Simon is een oude bekende. Ik moet zeggen dat ik hem niet vaak spreek buiten het voetbal. We hebben samen in het Deens elftal gespeeld. Dan heb je natuurlijk wel meer contact met elkaar. Bijvoorbeeld over zijn periode in Italië, waar hij volgens mij niet echt gelukkig was. Ik weet dat hij blij is om terug te zijn in Alkmaar. Dat kun je ook wel aan hem zien, het plezier straalt er weer vanaf. Hij is echt een aanwinst voor AZ." Hoe kijk je naar AZ? "AZ doet het goed op dit moment. Het is mooi om te zien dat er nog steeds een Nederlandse ploeg actief is in Europa. Daarnaast hebben ze een aantal spelers dat in vorm is: Steven Berghuis speelt goed, Aron Jóhannsson blijft zijn doelpunten maken en Nemanja Gudelj doet het goed na zijn transfer van NAC naar AZ. Het zit goed in elkaar." (JvdB) AZ Speelt 22

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 22