Zonder Europese verplichtingen had AZ nu nog meegedaan om de landstitel. "Europees voetbal vind ik geen excuus. Ik denk dat wij voor de winterstop onnodig punten hebben laten liggen. Dat kwam volgens mij niet door vermoeidheid. Pas in de eindfase van het seizoen ga je de Europese wedstrijden echt fysiek voelen. Tegen FC Twente zaten we er in de slotfase behoorlijk doorheen. Dat was voor de winterstop nog niet echt het geval. Het kampioenschap was voor ons sowieso net iets te hoog gegrepen, maar het is wel jammer dat we onlangs zijn afgehaakt in de strijd vlak daaronder. Ploegen als PSV, Vitesse, Feyenoord en FC Twente zijn iets constanter gebleken. Die sprokkelen meer punten; spelen een slechte wedstrijd gelijk of winnen 'm nipt. Als je naar onze begroting kijkt, is onze klassering momenteel realistisch. AZ heeft de afgelopen jaren financieel wat stapjes terug moeten doen. De komende seizoenen kan er weer gebouwd worden richting de top van Nederland." Jeffrey Gouweleeuw wordt een vaste waarde bij Oranje. "Jeffrey doet het uitstekend en is overtuigd van zijn eigen kunnen. Hij speelt voor het eerst in zijn carrière zo'n 50 wedstrijden. Je ziet dat het fysiek wat van hem vergt. Hier moet hij even doorheen. Dat helpt hem in zijn ontwikkeling. Of Gouweleeuw het niveau van Niklas Moisander evenaart? Ze staan allebei positioneel vaak goed en zijn beiden prima opbouwende verdedigers. Jeffrey is wat sneller, terwijl Niklas tweebenig is. Moisander was in zijn laatste jaar bij AZ een echte leider. Dat heeft Gouweleeuw nog minder, vanwege zijn leeftijd. Als hij op deze constante manier blijft presteren en stappen gaat maken in de coaching van medespelers, krijgt Gouweleeuw zeker een kans bij het Nederlands elftal." i Na dit seizoen ga ik hogerop. "De juiste club moet voor me komen. Dat is afgelopen zomer niet gebeurd. Toen heb ik mijn contract bij AZ verlengd, zodat de club na dit seizoen nog iets aan me kan verdienen. AZ en ik hebben de situatie eerlijk besproken. Dit is mijn vierde seizoen in Alkmaar, ik ben aanvoerder. Het is tijd om mijn plafond te verhogen. Als er een mooie club komt, vertrek ik. Ik ben nog niet op een leeftijd dat ik puur wil cashen. Sportieve ambitie staat voorop. Komt er weer geen club, blijf ik met volle zin bij AZ." (DR) AZ Speelt 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 14