Ik ga alsnog als linksback naar het WK. "De positie van linksback is al jaren minder bezet in de selectie van het Nederlands elftal. Dat was ook één van de redenen waarom ik me op die positie wilde gaan richten. Er is een grote groep met linksbacks, maar een echte uitblinker zit er niet tussen. Daley Blind is op dit moment de nummer één van Louis van Gaal. De bondscoach heeft geroepen dat de andere kandidaten het in deze maanden moeten laten zien. Er zou een kans voor me zijn geweest als ik nog linksback had gestaan en een topniveau had gehaald. Nu ik weer in het centrum speel, lijkt die kans verkeken. Het zit toch in mijn achterhoofd." Alkmaar is weer een onneembare vesting. "In de Eredivisie hebben we dit seizoen thuis alleen verloren van FC Twente en sc Heerenveen. We zijn thuis dus sterker en constanter geworden dan vorig seizoen. Zeker de laatste weken hebben we thuis met goed voetbal enkele uitstekende resultaten geboekt. Na de winterstop hebben we in Alkmaar vijf van de zes competitieduels gewonnen, met een doelsaldo van zestien voor en slechts twee tegen. We laten weer als vanouds zien dat we de baas zijn in het AFAS Stadion. We merken dat steeds meer clubs naar ons toekomen met het gevoel dat ze hier niks te zoeken hebben. Wij bepalen weer wat er op het veld gebeurt, met veel druk naar voren." langer moest nadenken. Gelukkig heb ik onlangs weer de kans gekregen als centrumverdediger. Ik vind dat ik die kans heb gegrepen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 13