REUZENSTAP IN DE I 26 TERUGBLIK Ajax zette door een 2-1-zege op Feyenoord in de Kuip een reuzenstap in de richting van titelprolongatie. De lijstaanvoerder heeft nu acht punten voorsprong op naaste belagers FC Twente en Vitesse. it was niet onze beste wedstrijd, al heb- 1 ben we wel met passie gespeeld,1 blikte de winnende trainer Frank de Boer terug. 'We hebben vandaag een goede stap gezet. Ik ben ook zeker blij met het herstel na de nederlaag tegen Salzburg. Het is vooraf altijd afwachten hoe een team reageert na een kansloze nederlaag.' Bij de aftrap van de Klassieker bedroeg het verschil tussen Ajax en nummer drie Feyenoord acht punten. Het gelijkspel tussen FC Utrecht en titelconcurrent FC Twente (I -1eerder op de zondagmiddag) zal de Aja- cieden extra hebben geprikkeld voor het immer bela den treffen in Rotterdam-Zuid. Ricardo Kishna was de opvallendste naam in de basis- ploeg van De Boer. Kishna stond voor het eerst in de basis en vormde als rechtsbuiten een offensief trio met spits Siem de Jong en linkeraanvaller Bojan. De huurling van Barcelona beleefde een teleurstellende Klassieker. Bojan viel nog voor de rust uit met een knieblessure. Kolbeinn Sigthórsson was zijn vervanger. Kishna liet direct in de eerste helft van zich spreken. De aanvaller met de kwikzilverachtige versnelling en soepele tred viel op vanwege zijn branie, Al bleef ook een tactische misrekening niet onopgemerkt. Na een rommelig eerste half uur verloor Kishna zijn tegenstander Bruno Mar tins Indi uit het oog, die vervolgens de assist leverde op zijn scorende spits Graziano Pellè. Juist in een fase waarin Niklas Moisander langs de zijlijn werd behandeld, buitte de Italiaan de defensieve wanorde uit met zijn knappe kopbal: 1-0. De Boen 'Het was sneu dat de I -0 viel op een moment waarop Moisander net werd behandeld. Anders was die treffer misschien niet gevallen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 26