TEN ONDER IN EUROI 24 TERUGBLIK Net als in de Amsterdam ArenA was FC Salzburg ook in Oostenrijk de Ajacieden te machtig: 3-1. Ajax is dit seizoen uitgevoetbald in Europa. de meest verrassende starter op het middenveld, terwijl Mike van der Hoorn en Stefano Denswil een koppel vormden in het hart van de defensie. Ajax had het net als in de ArenA moeilijk tegen de beweeglijke en opnieuw op volle pressie spelende Red Bulls. Aan de allereerste Ajax-kans, een kopbal van Sigthórsson in de 22ste minuut, gingen drie kolossale Oostenrijkse kansen vooraf. De gasten mochten al niet klagen toen ze na zes minuten aan een achterstand ontsnapten. Denswil leverde de bal simpel in, waarna Alan het cadeautje recht in de handen van Jasper Gil lessen schoot. Vijf minuten verderop maakte Denswil het slippertje een beetje goed door redding te brengen op de kans van Kevin Kampt De aanvallende midden velder omzeilde de buitenspel sluw, waarna een lobje over Cillessen volgde. De bal stuitte vervolgens op de lat, waarop Denswil kon wegwerken. Kort voor de kans van Kampl schoot spits Alan de bal rücksichtslos hard voorlangs. Frank de Boer paste zijn opstelling drastisch aan in vergelijking met Ajax' laatste optreden tegen AZ (4-0). Het aanvallende trio werd gevormd door rechtsbuiten Lesly de Sa, spits Kolbeinn Sigthórsson en Lerin Duarte. De multifunctionele Rotterdammer acteerde in de thuisduels met Salzburg en AZ nog als linksback en linkermiddenvelder. Christian Poulsen was

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 24