OP ALLE FRONTEN 0\ 20 TERUGBLIK vanaf de start op alle fronten overklast door het straf afjagende FC Salzburg. De kansenverhouding voor rust vertelde al het verhaal van een eenzijdig duel. De kansenreeks die de mannschaft van Roger Schmidt af dwong, leek wel eindeloos. Hoe effectief de Oosten rijkers waren, sprak wel uit de 0-3-voorsprong na 35 minuten. Viktor Fischer kreeg na 42 minuten pas Ajax' eerste kans van de avond. De Deen vond doelman Pé ter Gulacsi op zijn weg. Veel kansrijker waren of werden de Amsterdammers niet. Het rustsigpaal moet als een verlossing hebben geklonken voor de soms ook onge woon slordige Ajacieden. 'We hebben Salzburg zeker niet onderschat,' blikte Frank de Boer terug. 'Als je zelf niet in vorm bent, kun je lastig onder druk uitkomen. We waren vanavond niet goed en pasten ook de verkeerde tactiek toe. We had den bijvoorbeeld meer de lange bal moeten hanteren. Ajax is geen seconde in de wedstrijd geweest.' FC Salzburg kon dus terugzien op een probleemloze eerste wedstrijdhelft. De Salzburgers bemachtigden nog binnen het kwartier de eerste treffer. Een verkeerd ge timede en uitgevoerde sliding van Joël Veltman bracht Alan naar het gras. Scheidsrechter Clément Turpin wees terecht naar de penaltystip. Kort daarop stuurde Jonathan Soriano Jasper Cillessen de verkeerde kant op: 0-1Salzburg bouwde de voorsprong al snel verder uit. Balverlies van Bojan leidde een nieuwe Oostenrijkse Ajax werd in de eerste UEFA Europa Leaguewedstrijd van het seizoen op alle fronten overklast door FC Salzburg. De avond begon al met een tegenvaller. Tij dens de warming-up haakte Lasse Schone af met een enkelblessure. De tactiek kon daar mee deels op de schop. Kolbeinn Sigthórsson werd van beoogd bankzitter gepromoveerd tot basiskracht. De IJslander nam de plek in die in eerste instantie was toebedeeld aan Bojan. In plaats van als centrumspits verscheen de huurling van Barcelona als rechtsbuiten aan de aftrap. Bij een enkele tegenvaller bleef het niet, zo bleek al snel. In de eerste helft was er één ploeg die aan voetbal len toekwam, en dat was niet de thuisploeg. Ajax werd

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 20