föDFL DOORHALEN MET... ordy Clasie Geboorteplaats: Rugnummer: Competitiewedstrijden dit seizoen: Competitiedoelpunten dit seizoen: In de rubriek Doorhalen wordt voor elke thuiswedstrijd een selectiespeler aan vijf dilemma's onderworpen. Over de club, de tegenstander én de speler zelf. Ik was dit seizoen eerder niet eerder zo teleurgesteld als na afloop van het uitduel met FC Twente. Clasie: 'Aan de ene kant is het nog altijd erger om een wedstrijd te verliezen, maar vooral de manier waarop de wedstrijd in Enschede eindigde zorgde voor een ongekende teleurstelling. Als je in staat bent om in een topwedstrijd te domineren zoals wij deden, met als gevolg een dikverdiende 0-2 voorsprong, mag je een overwinning nooit meer uit handen geven. Dat dit toch gebeurde is verschrikkelijk zuur en bovendien onnodig, want FC Twente kwam er lange tijd niet aan te pas. Ze hadden grote moeite met ons strijdplan. We zetten vroeg druk en stonden goed als team. Helaas kregen ze door fouten aan onze kant toch weer hoop op een goed resultaat, met de gelijkmaker als gevolg.' Het is toeval een structureel probleem dat we veel goals incasseren in de slotfase van een wedstrijd. 'Het overkomt ons te vaak om nog van toeval te kunnen spreken. In de eerste competitiewedstrijd in Zwolle gebeurde het, evenals bij Go Ahead Eagles en RKC. Blijkbaar leren we niet genoeg van onze fouten. Juist in de laatste minuten van een wedstrijd mag het niet gebeuren dat je een doelpunt tegen krijgt. Dat heeft te maken met concentratie, maar ook met scherpte en de echte wil om te winnen. Dat moet simpelweg beter.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 28