HISTORISCHE ONTMOETING Feyenoord - Ajax 2-2 (1 -0) 11 november 2007 Meer nog dan anders zijn in november 2007 alle ogen gericht op de Klassieker, wat alles te maken heeft met het feit dat Feyenoord en Ajax elkaar voor het eerst in dertien jaar treffen als nummer één en twee van de ranglijst. Gesterkt door een uitstekende seizoensstart is de ploeg van trainer Bert van Marwijk vol vertrouwen voor de ontmoeting met de aartsrivaal, wat zich na een klein half uur spelen uitbetaalt in de openingstreffer van Giovanni van Bronckhorst. Zijn doelpunt, een krachtige uithaal in de linkerhoek, leidt tot een orkaan van vreugde in de Timmer; Lucius, Bahia, Hofland, De Cler; Sahin, Van Bronckhorst, De Guzman; Lee (70' Slory), Makaay (55' Mols) en Bruins (80'Wijnaldum). toch al van emotie overlopende Kuip, die echter moet toezien hoe Ajax door goals van Dennis Rommedahl en Siem de Jong het duel na rust volledig doet kantelen. Hartstochtelijk aangemoe digd door het legioen weet Feyenoord zich in de slotfase te herpakken en de jacht op de gelijkmaker in te zetten. Voor die inzet wordt de ploeg een kwartier voor tijd beloond, als Jonathan de Guzman de rebound van een gemiste strafschop van Theo Lucius verzilvert. Andwélé Slory krijgt in de blessuretijd de kans om Feyenoord alsnog aan een verdiende overwinning te helpen, maar de rappe aanvaller trekt oog in oog met doelman Maarten Stekelenburg tot twee keer toe aan het kortste eind. Scoreverloop: 28' 1-0 Van Bronckhorst 68' 1-2 De Jong 52' 1-1 Rommedahl 74' 2-2 De Guzman

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 23