JAN BOSKAMP r De prognose van... Jan Boskamp (65) is tegenwoordig vooral bekend dankzij zijn optredens als analist in het televisieprogramma Voetbal International. De geboren Rotterdammer speelde tussen 1966 en 1974 voor Feyenoord (met uitzondering van het seizoen 1969-1970, waarin hij werd verhuurd aan Holland Sport), waarmee hij onder meer de UEFA Cup en de Wereldbeker won. Na zijn actieve carrière was hij trainer van onder meer Anderlecht, AA Gent, Dinamo Tblisi en Stoke City. Welk gevoel overheerste na het gelijkspel tegen FC Twente van vorige week? Boskamp: Wat betreft het voetbal dat Feyen oord liet zien had ik een heel goed gevoel. Feyenoord verdedigde bijna de hele wedstrijd vooruit en daar had Twente veel problemen mee. Alleen begint Feyenoord in herhaling te vallen wat betreft het uit handen geven van wedstrijden. Daar was ik doodziek van, want als ik eerlijk ben denk ik dat de kans op het kampioenschap nu is verkeken.' Het laatste doelpunt had niet goedgekeurd mogen worden. 'Dat klopt, maar ik vind dat je altijd eerst naar jezelf moet kijken in plaats van naar de scheids rechter. De ploeg ging steeds verder achteruit lopen en speelde twee keer voor Sinterklaas, waardoor het nog gelijk werd. Dat moet je op de eerste plaats jezelf aanrekenen. Flet was duidelijk dat Feyenoord in de eerste helft een strafschop had moeten krijgen, alleen is dat uiteindelijk geen excuus.' Hoe kan Feyenoord Ajax vandaag het best bestrij den? 'Op de manier waarop Red Bull Salzburg dat in Amsterdam heeft gedaan, namelijk door Ajax heel snel onder druk te zetten, met name de zwakste schakels in de ploeg. Eerder liet Salz burg dat ook al zien tegen Bayern München, al was dat dan in een oefenwedstrijd. Als je Ajax op die manier bespeelt, heeft die ploeg daar heel veel moeite mee. Ik denk ook dat Feyen oord vandaag op die manier gaat spelen, met veel druk vooruit. Feyenoord zal vol voor de winst gaan en dat is ook precies wat ik vandaag in De Kuip hoop te zien.' Jouw prognose voor vandaag? 'Ik reken erop dat we Ajax gaan verslaan, met Boëtius in bloedvorm en Pellè tot op het bot gemotiveerd. Ik ga daarom voor een 3-1 over winning.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 19