JONG AJAX 20 I 3-20 14 SELECTIE JONG AJAX 7 Voorste rij: Derwin Martina, Marvin Höner, Bas Kuipers, Vincent Vermeij, Boban Lazic, Jordi Bitter, Lesly de Sa, Sinan Keskin, Nick de Bondt, Abdelmalek El Hasnaoui Middelste rij: Sven Nieuwpoort, Stanislav Lobotka, Emran Barakzai, Norbert Alblas, Peter Leeuwenburgh, Maurits Schmitz, Jody Lukoki, Riechedly Bazoer, Geoffrey Castillion Achterste rij: Sam Hendriks, Dico Koppers, Stefan Marinkovic, Herman Arendse (team- manager), Alfons Groenendijk (hoofdtrainer/-coach), John Bosman (assistent-trainer), Peter Hoogland (fysiotherapeut), llan Boccara, Joeri de Kamps, Fabian Sporkslede Inmiddels verhuurd/getransfereerd: llan Boccara, Geoffrey Castillion, Joeri de Kamps, Dico Koppers, Boban Lazic, Jody Lukoki, Stefan Marinkovic, Sven Nieuwpoort, Vincent Vermeij Inmiddels A-selectie: Lesly de Sa Niet op de foto: Elton Acolatse, Djavan Anderson, Branco van den Boomen, Ricardo Kishna, Dejan Meleg, Kenny Tete, Chenkuai Wang Doel Norbert Alblas Peter Leeuwenburgh Maurits Schmitz Verdediging Djavan Anderson Branco van den Boomen Bas Kuipers Denwin Martina Fabian Sporkslede Kenny Tete Middenveld Emran Barakzai Riechedly Bazoer Abdelmalek El Hasnaoui Sinan Keskin Stanislav Lobotka Chenkuai Wang Aanval Elton Acolatse Jordi Bitter Nick de Bondt Sam Hendriks Marvin Höner Ricardo Kishna Dejan Meleg heimwee. Natuurlijk, voetballen is wat hij het liefste doet, zeker op een hoog niveau. Maar niettemin verlangde hij soms naar huis. Lobotka: 'Het was wennen. Maar mijn familie zei ook: dit is wat je wilt, dus ga ervoor. Het is een geweldige kans om mezelf te bewijzen bij een grote club. Mijn vrienden en familie mis ik af en toe nog steeds, maar teruggaan is nooit een optie geweest.' Naarmate de maanden verstrijken voelt hij zich steeds meer thuis in Nederland, waar hij inwoont bij een gast oudergezin in het Zuid-Hollandse Ter Aar. Daar speelt hij in zijn vrije tijd computerspellen met de aanwezige twee kinderen en gaat hij op een vrije zaterdag regelmatig kijken bij de plaatselijke voetbalclub. Ook rust hij veel. 'In de middag probeer ik als het kan een uurtje te slapen. Van de begeleiding heb ik gehoord dat dit goed is voor mijn lichaam. Maar het kan alleen als we één keer per dag trainen. Als we twee keer trainen, is er geen tijd voor en slaap ik alleen 's nachts.' Totaal niet erg vindt hij het vele trainen. Lobotka is zo verzot op het spelletje dat hij ook drie keer per dag zou trainen als hem dat wordt gevraagd. Voor zijn plezier, maar ook met het oog op zijn doel: voetballen in de hoofdmacht van Ajax. Elke thuiswedstrijd van het eerste elftal bezoekt hij en telkens opnieuw hunkert hij naar zijn eigen debuut in een volgepakte ArenA. Zover is het nog niet, beseft de Slowaakse jeugdinter- national, maar hij mag toch zeker wel dromen? Nu zijn Martin Skrtel (Liverpool) en Marek Hamsik (Napoli) de voetbalsterren van zijn land, maar wie weet is hij de held van de toekomst.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 40