AJAX VROUWEN 201 3-2014 SELECTIE Voorste rij: Mandy Versteegt, Desiree van Lunteren, Chantal de Ridder, Daphne Kos ter, Leonne Stentler, Tessel Middag, Petra Hogewoning, Claudia van den Heiligenberg Middelste rij: Liza van der Most, Whitney Sharpe, Kelly Zeeman, Sjoerd Woudenberg (keeperstrainer), Ed Engelkes (hoofdcoach), Benno Nihom (assistent-trainer), Anouk Hoogendijk, Linda Bakker, Carmen Manduapessy Achterste rij: Pascalle Tang, Eshly Bakker, Marjolijn van den Bighelaar, Marieke Ubachs, Laura Du Ry, Lauren Delleman, Babiche Roof, Inessa Kaagman Niet op de foto: Daria Antoncyk Opmerking: Anouk Hoogendijk getransfereerd naar Arsenal, Daphne Koster absent i.v.m, zwangerschap Doel Daria Antoncyk Laura Du Ry Marieke Ubachs Verdediging Lauren Delleman Petra Hogewoning Liza van der Most Whitney Sharpe Leonne Stentler Pascalle Tang Kelly Zeeman Middenveld Marjolijn van den Bighelaar Inessa Kaagman Desiree van Lunteren Carmen Manduapessy Tessel Middag Aanval Eshly Bakker Linda Bakker Claudia van den Heiligenberg Chantal de Ridder Babiche Roof Mandy Versteegt leen vanwege een heel andere reden: de aanvoerster en steunpilaar van Ajax Vrouwen is namelijk zwanger, 'Ze vertelde dat voi blijdschap en straalde helemaal. Iets wat natuurlijk ook fantastisch is voor haar, haar vriend en familie. Daarentegen zag ik als trainer/coach in een week tijd twee uithangborden vertrekken.' ONVERMINDERD POSITIEF Het vertrek van Hoogendijk en de absentie van Koster biedt andere speelsters bij Ajax wellicht mogelijkheden. Al houdt Engelkes zijn ogen en oren open voor een mogelijke buitenkans. 'Het is op korte termijn altijd lastig vervangsters te vinden. Vooral omdat we in het buitenland nog geen professioneel scoutingsapparaat hebben, maar als we iemand zien, zullen we niet schromen toe te slaan.' Engelkes' blik op het resterende seizoen blijft in elk ge val onverminderd positief. 'Ik heb veel vertrouwen in de groep. Nu vallen er twee speelsters weg, maar voor hetzelfde geld waren er een paar geblesseerd geraakt. Bovendien heb ik nog de beschikking over internationals als Desiree van Lunteren, Claudia van den Heiligenberg, Mandy Versteegt en Tessel Middag.' Engelkes, die eerder bij de AZ Vrouwen drie maal op rij de landstitel veroverde, is in Amsterdam bezig aan zijn tweede seizoen. Na een ietwat grillige start leidde hij zijn team de afgelopen maanden naar de hogere regionen van de ranglijst. 'Ik heb het prima naar mijn zin,' besluit de coach, die nog een contract heeft tot medio 2015. 'En ondanks het gemis van Anouk en Daphne komt het goed.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 38