ED ENGELKES Coach moet verder zonder twee uithangborden 4 AJAX VROUWEN Ed Engelkes was de afgelopen tijd niet te benijden. De trainer van Ajax Vrouwen zag eerst zijn reserve aanvoerster Anouk Hoogendijk ingaan op een aanbieding van Arsenal en enkele dagen later aanvoerster Daphne Koster binnenstappen met de heuglijke mededeling dat ze zwanger is. Engelkes maakt zich niet druk. 'We stellen onze doelen niet bij.' Tekst Coen Heil #lak voor Kerst hoorde ik dat Arsenal zich bij Marc Overmars had gemeld om over Anouk te praten,' zet Engelkes alles nog eens op een rijtje. 'Vervolgens heeft Anouk manager vrouwenvoetbal Marleen Molenaar en mij geïnformeerd en is het balletje gaan rollen. Uiteraard hebben we aanvankelijk nog wel geprobeerd om haar te behouden voor de club. Maar toen ze eenmaal een bezoek had gebracht aan Arsenal stond haar besluit om te vertrekken vast.' Arsenal liet daarbij niets aan het toeval over en gooide alles in de strijd om Hoogendijk te verleiden tot een Londens avontuur. 'Maar als wij iemand graag willen hebben, doen we precies hetzelfde. Dan nodigen we zo'n potentiële nieuweling ook uit en geven we een rondleiding op het complex.' Dat de rollen ditmaal om gedraaid waren, neemt de geboren Haarlemmer voor lief. 'Arsenal is een grote club met uitstekende facilitei ten. Ook in sportief opzicht is Arsenal - mede door de deelname aan de UEFA Women's Champions League - het hoogst haalbare op clubniveau. Dat neemt echter niet weg dat het vertrek van Anouk zowel in persoonlijk als sportief opzicht een aderlating is. Ze had bij Ajax echt een voortrekkersrol.' Juist op het moment dat Engelkes het vertrek van Hoo gendijk enigszins had verwerkt, kreeg de Ajax-coach te horen dat ook Koster voorlopig uit de roulatie is. Al- Ajax Vrouwen-coach Ed Engelkes instrueert Eshly Bakker.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 37