Seste Ajadelen, VOORWOORD 3 Welkom bij deze bjjzondere avond in de Amsterdam ArenA. Ook wel het 'Avondje Ajax' genoemd. Twee wedstrijden uit twee verschillende compe- trties achter elkaar. Bij ons is de afgelopen jaren veel veranderd. Zo startte Ajax ander- ihatfjaar geleden pijvoorbeeld een vrouwenteam. En sinds afgelopen zomer speelt Jong Ajax in de Jupiler League. Vanavond zien de toeschouwers in de ArenA beide teams spelen. De wedstrijd van de vrouwen tegen FC Twente is een topwedstrijd in hun BeNe League. Op het moment dat ik. dit schrijf deelt FC Twente de koppositie met Standard Luik. Ajax staat slechts een puntje achter deze koplopers. Ze staan dus op de derde plaats, met een grote voorsprong op de nummer vier. Er is ons veel aan gelegen om onze nationale concurrent voor eigen publiek te verslaan. Het 'mannenteam' van Jong Ajax treft na deze eerste wedstrijd FC Den Bosch. De Brabanders staan in de middenmoot, waar onze beloften net iets onder staan. Belangrijk dus om drie punten te pakken. En daarmee vervolgens aansluiting proberen te maken met die grote middenmoot. 'Mannenteam' is, kijkend naar de wedstrijden die ze spelen, natuurlijk niet helemaal de juiste benaming. Want wat de Jupiler League juist zo interessant maakt voor Jong Ajax, is het fysieke aspect. Onze jonge talenten kunnen zich nu we kelijks meten met oudere en fysiek meestal veel sterkere ploegen. Dat is uitstekend voor hun ontwikkeling. Jong Ajax presteert wisselvallig en daar zijn aanwijsbare redenen voor. Trainer Atfbns Croenendijk moet veelvuldig puzzelen om elke wedstrijd een zo goea mogelijk team op te stellen. Daarbj is hij onder meer afhankelijlc van welke spelers Frank, de Boer bj het eerste elftal nodig heeft. En van de regelgeving omtrent het wel en niet mogen opstellen van bepaalde spelers. Dat soort bjkomstigheden zijn lastig voor een trainer. Maar ook al zitten er wat haken en ogen aan de regelgeving, onze deelname aan deze competitie betreft een pilot waar wij als club in algemene zin tevreden mee zjn. Tot slot nog even dit noem 'vrouwenvoetbal' vooral geen 'damesvoetbal'. Zoveel werd mij kort na mijn terugkeer bij Ajax wel duidelijk Meerdere mensen binnen de club attendeerden me daarop. Ajax Vrouwen dus. Tiet is maar dat u het weet. Ik wens iedereen heel veel plezier op deze bjzondere avond in de Amsterdam ArenA. Edwin van der Sar Directeur Marketing II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 36