DE TEGENSTANDER 31 club die nog op drie fronten actief is. Waar Ajax afgelo pen donderdag de degens kruiste met Red Bull Salzburg, daar gingen Advocaat en de zijnen op bezoek bij het Tsjechische Slovan Liberec. Saillant detail: op donderdag 27 maart staan de twee Noord-Hollandse kemphanen net als vorig jaar tegenover elkaar in de halve finale van de KNVB Beker. ADERLATING Dick Advocaat zal het vanavond moeten stellen zonder de geschorste Nemanja Gudelj. De Serviër liep in de slotfase van de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht tegen zijn vijfde gele kaart van het seizoen op en heeft vandaag dienten gevolge een verplichte snipperdag. De afwezigheid van Gudelj is een zware aderlating voor AZ. Viktor Elm, die tegen Utrecht wegens griep ontbrak, zal ongetwijfeld zijn vervanger zijn. Vormgever Celso Ortiz en Donny Gorter zullen het middenveld completeren. In de achterhoede zal Advocaat geen konijn uit zijn hoge hoed toveren, of hij moet de verloren zoon Simon Poulsen zijn eerste basis plaats gunnen sinds zijn geflopte avontuur bij Sampdoria. De Alkmaarders beschikken over een van de gevaar lijkste frontlinies van de Eredivisie. Vleugelaanvallers Steven Berghuis en Roy Beerens beschikken over een actie én scorend vermogen, terwijl de ster van Aron Johansson, dit seizoen al goed voor 22 goals, rijzende is. Want waar Johansson speelde, in IJsland bij Fjölnir of in Denemarken bij Aarhus, daar scoorde hij zonder met zijn ogen te knipperen. Aron Johansson, geboren in Alabama, getogen in Reyk javik, is het lievelingetje van Jürgen Klinsmann. De Ameri kaanse bondscoach haalde het kind van IJslandse ouders een half jaar geleden met een spervuur aan telefoontjes over om voor zijn geboorteland te kiezen, aangezien de voetballer over zowel een IJslands als een Amerikaans paspoort beschikt. Volgens Johansson was het een bijna onmenselijke beslis sing. 'Het was een keuze tussen twee uitersten. Als ik voor mijn geboorteland Amerika koos, dan was ik verzekerd van deelname aan het WK. Met in de wetenschap dat ik komende zomer voor een sportgek land van 300 miljoen inwoners een WK ga spelen in het allermooiste voetbal land ter wereld. Kijk: in IJsland wonen amper 350.000 mensen en de kans dat het land zich ooit voor een WK zal plaatsen is relatief klein. Maar het is wel het land waar mijn roots liggen, het land van mijn ouders en mijn vrienden. De beslissing zal mij waarschijnlijk de rest van mijn leven blijven achtervolgen.' macrOr macrön Teleurstelling over het gelijkspel tegen Utrecht bij Jan Wuytens, Nick Viergever en Donny Gorter.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 31