HATTRICK SCHÓNE VELT I m jfJSL 20 TERUGBLIK PBSBK in!?'?» Tegen sc Heerenveen boekte Ajax een eenvoudige 3-0-overwinning. Uitgerekend Lasse Schone, als tiener ooit door de Friese club naar Nederland gehaald, nam de gehele productie voor zijn rekening. Met de terugkeer van de jarige Nicolai Boilesen (22 geworden) als linksback en Jasper Cilles- sen onder de lat kon Frank de Boer zijn ideale elf weer opstellen. Dat lag anders voor Heerenveen- coach Marco van Basten, die maar liefst vier verdedigers moest missen en daardoor opnieuw moest puzzelen in zijn toch al kwetsbare defensie. Ajax kende een droomstart. Zoals bijna elke wedstrijd joeg de ploeg van trainer De Boer de tegenstander van af het beginsignaal fanatiek terug op eigen helft. Al in de derde minuut had de openingstreffer achter Kristoffer Nordfeldt kunnen liggen toen Niklas Moisander de bal na een verlengde comer op de paal schoot. Kort daarna scoorde Viktor Fischer wel de I -0, maar de Deen had de pech dat de scheidsrechter op aangeven van zijn grensrechter de goal - ten onrechte - afkeurde. 'Dat was zuur,' sprak De Boer na afloop, 'want die goal kwam voort uit voetbal zoals wij dat willen zien.' Vijf minuten later leek Siem de Jong op weg naar een doelpunt, maar eenmaal in het strafschopgebied schof felde Joey van den Berg de aanvoerder neer. Van Boe kei wees resoluut naar de stip en Lasse Schone stuurde Nordfeldt de ene hoek in en scoorde in de andere, I -0. In de achttiende minuut verdubbelde Ajax de stand, op nieuw middels een strafschop - nu na een handsbal - en opnieuw via Schone, die nu in de andere hoek scoorde. Na de 2-0 zakte het niveau van de wedstrijd weliswaar, ontstond er even een opstootje rond Thulani Serero en Marten de Roon, maar werd de rust met de voor Ajax voordelige tussenstand bereikt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 20