INTERVIEW 15 doorgaans ook duidelijk zichtbaar wanneer de jongeling niet blij is met zichzelf. Hij ver baast zich over de beeldvorming die dat soms oplevert. 'Ik kan weieens heel boos kijken of met mijn handen in het haar staan na een mislukte actie of een gemiste kans, terwijl ik verder best een goede wedstrijd speel en we als team ook nog eens aan de winnende hand zijn. Maar dat wil toch niet zeggen dat ik op zo'n moment niet mag balen? Ik uit dat op mijn eigen, authentieke manier. Daar is niets overdreven aan. Ik ga mijn emoties niet wegstoppen, die horen bij mij.' GEPUZZEL Dit seizoen verliep lange tijd crescendo voor Fischer, die steevast een basisplaats kreeg toebedeeld door trainer Frank de Boer, ook in de fase waarin Ajax verre van soepel marcheerde; grofweg de periode rond de doelpuntloze thuiswedstrijd tegen RKC. Sinds het de Am sterdammers - met het gerenoveerde middenveld met Blind, Klaassen en Serero - weer voor de wind gaat, blijft het voor De Boer alleen nog zoeken naar een optimaal renderende aanvalslinie. Het gepuzzel had ook gevolgen voor Fischen de laatste weken moest de Deen een paar keer genoegen nemen met een rol als invaller (tegen PEC en Go Ahead), terwijl Ajax - FC Groningen vorige week de eerste competitiewedstrijd was waarin hij helemaal niet in actie kwam. Zijn trainer noemt de keuze tussen Fischer en Barcelona- huurling Bojan Krkic een gevoelskwestie, die elke week weer anders kan uitpakken. Is dat lastig, heeft een voet baller niet juist behoefte aan een reeks opeenvolgende wedstrijden, om zo in steeds betere doen te raken? 'Dat is het niet zozeer,' zegt Fischer. 'Ik ben gewoon altijd teleurgesteld als ik niet mag spelen, zoals dat hoort bij een sportman. Als je niet mag doen watje zo graag wilt, dan vind je dat natuurlijk niet leuk. Maar dan moet je er op de wedstrijddag wel voor zorgen dat je er klaar voor bent, op het moment dat je mag invallen. Zo probeer ik ernaar te kijken.' Hij noemt de stabiliteit van het elftal als voornaamste verschil met de voorgaande seizoenen, waarin Ajax tel- vallend genoeg meer nadruk op aspecten van zijn spel die nog verbetering behoeven, dingen die het leeuwendeel van de enthousiaste menigte in de ArenA die middag waarschijnlijk totaal zijn ontgaan. 'Ik vond dat ik kritisch moest zijn, want ik kon veel beter,' zegt hij nu. 'Achteraf had het wel wat minder gemogen. Je moet ook de dingen koesteren die goed gaan. Dat zie ik steeds vaker in.' KRITISCHE HOUDING Fischer bezweert dat zijn nog immer strenge blik op zijn eigen prestaties vooral in zijn voordeel werkt, en steeds minder vaak een valkuil blijkt. 'Het kan soms een lastige ei genschap zijn, maar uiteindelijk helpt het me echt vooruit. Ik zie mezelf progressie maken, mede dankzij die kritische houding. Ik dwing mezelf daar niet toe, dat zit gewoon in me. Het is niet een kwestie van de voorbeeldige prof wil len spelen. Daar komen andere dingen bij kijken, simpele dingen zoals altijd netjes op tijd komen, bijvoorbeeld. Dat zelfkritische, daar zou ik liever iets minder van hebben. Vooral vroeger kon ik er echt een paar dagen in blijven hangen als ik in mijn ogen een mindere wedstrijd had gespeeld. Gelukkig is dat wel beter geworden, al ben ik nog steeds geïrriteerd als iets niet gaat zoals ik het wil.' Doorzijn expressieve manier van doen in het veld is het

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 15