'Het kan soms een lastige eigenschap zijn, maar uiteindelijk helpt die kritische houding me echt vooruit' GEEN WK MET DENEMARKEN 14 INTERVIEW uit mijn voetbalcarrière te halen. Dat is waar ik dan weer heel gedisciplineerd in ben.' De broers trekken vooral in de avonduren met elkaar op. Overdag, als Viktor met Ajax traint op deToekomst, werkt Magnus in een boekenwinkel, Mendo, in de Amster damse Negen Straatjes. 'Hij heeft het daar heel erg naar zijn zin. Magnus heeft na het behalen van zijn bachelor een jaar vrij genomen, voordat hij aan het vervolg van zijn opleiding tot rechter begint. Het was zijn idee om bij mij in Amsterdam in te trekken. Niet zozeer om een steun en toeverlaat voor mij te kunnen zijn, maar in de eerste plaats voor zijn eigen ontwikkeling. Voor hem is het goed dat hij even weg is uit zijn vertrouwde omgeving. Magnus is niet zoals ik op jonge leeftijd bij zijn familie weggegaan. Ook niet voor een wereldreis, zoals veel jongeren in Denemarken en ook in Nederland wel doen als ze klaar Er zijn inmiddels een paar maanden overheen gegaan, maar Viktor Fischer zegt de teleurstelling nog steeds te voelen: Denemarken ontbreekt komende zomer op het WK in Brazilië. De ploeg van bondscoach en ex- Ajax-trainer Morten Olsen eindigde weliswaar nog ter nauwernood als tweede in zijn kwalificatiegroep, maar onderweg werden dusdanig veel punten gemorst dat de Denen als slechtste nummertwee van alle poules de play-offs misliepen. En dus zal Fischer het eindtoernooi thuis vanaf de bank moeten volgen. Een bittere pil, zegt de Ajacied, die tot dusver zes A-interlands speelde.'Wat ik het allerliefste van heel de wereld had gewild, is over vier maanden het WK spelen. Juist in Brazilië, wat toch een beetje het ultieme voetballand is. De teleurstelling dat we het niet gehaald hebben, is nog steeds groot. Aan de andere kant: ik ben nog jong. Ik denk dat ik nog genoeg mogelijkheden krijg om grote toernooien te spelen. Om de twee jaar is er een kans.' zijn met hun middelbare school. Daarom doet hij nu dit. En dat is heel gezond voor hem, denk ik.' STAPJE TERUG Viktor Fischer ervaart zijn tweede volwaardige seizoen bij Ajax' eerste elftal als 'een nieuwe uitdaging'. 'Vorig jaar was alles nog nieuw. Nu ben ik veel meer gefocust op het grote doel, kampioen worden. Ja, natuurlijk wil ik mezelf ook individueel blijven ontwikkelen. Maar ik kan daar nu wat rustiger mee omgaan dan vorig seizoen, toen de drang om me te bewijzen veel groter was, Soms misschien wel te groot. Maar nu weet ik dat ik vast bij het eerste zit. Ik zal nu waarschijnlijk niet meer worden ingezet bij Jong Ajax, en terug naar de AI - zoals begin vorig seizoen nog een tijdje gebeurde - dat kan al niet eens meer. Dft is nu mijn team. Hier kan ik me voor honderd procent op concentreren. Dat is het grote verschil met vorig jaar.' Die geruststellende overzichtelijkheid maakt uiteraard niet dat het allemaal vanzelf gaat voor Fischer. Hij con stateert niet voor niets dat sommige dingen lastiger zijn geworden. 'Dat heeft er vooral mee te maken datje denkt dat alles meteen een stuk beter moet gaan dan het jaar ervoor. Daarmee leg je automatisch wat meer druk op jezelf. Dat heb ik in het eerste gedeelte van dit seizoen te veel gedaan. Daar leer je dan weer van. Ik moet me erbij neerleggen dat het soms heel goed gaat en soms even wat minder. Zo verloopt de ontwikkeling van een jonge voetballer nu eenmaal. In Nederland zeggen jullie geloof ik dat je soms een stapje terug moet zetten, om er vervolgens twee vooruit te kunnen zetten. Dat is op dit moment wel een beetje op mij van toepassing, denk ik' De Deen staat te boek als extreem zelfkritisch. Kijk de in terviews er nog maar eens op na die Fischer vorig seizoen gaf na afloop van Ajax - Feyenoord, zijn eerste Klassieker, die mede door twee doelpunten van zijn voet eindigde in een Amsterdamse overwinning (3-0). Ja, hij zegt in die vraaggesprekken blij te zijn met zijn treffers, maar legt op-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 14