DE UITDAGING VAN ZIJN TWEEDE SEIZOEN Viktor Fischer In zijn tweede seizoen als speler van Ajax 1 spreekt Viktor Fischer van 'een nieuwe uitdaging'. Was vorig jaar nog alles nieuw en onbekend voor de Deen, nu moet hij verder bouwen op die eerste ervaringen. En dat gaat met vallen en opstaan. 'Ik moet me erbij neerleggen dat het soms heel goed gaat en soms even wat minder. Zo verloopt de ontwikkeling van een jonge voetballer nu eenmaal. In Nederland zeggen jullie geloof ik dat je soms een stapje terug moet zetten, om er vervolgens twee vooruit te kunnen zetten. Dat is op dit moment wel een beetje op mij van toepassing, denk ik.' 12 INTERVIEW Tekst Maarten Dekker Nederland zat de voorbije twee weken aan de buis gekluisterd, om vooral geen seconde te missen van de goudjacht van 'onze' schaatsers in olympisch Sotsji. Aan Viktor Fischer ging die gekte gro tendeels voorbij. 'Ik heb Stefan Groothuis wel zijn finale zien lopen... eh, schaatsen. Wel gek dat de arena daar niet eens half vol zat. Dat hoort niet, bij zo'n groot evenement. Ik vind het wel interessant om te zien welke sporten een land groot kunnen maken. Het hoort bij de trots van een land dat je je landgenoten volgt en aanmoedigt. Bij ons in Denemarken zie je dat terug als de handballers een EK of WK spelen. De commotie en de televisieaandacht daaromheen vind ik eigenlijk totaal overdreven. Maar het heeft ook iets moois want op zo'n moment komt alles een beetje samen, als land. En dat vind ik oprecht iets moois.' Zelf is de Ajacied vooral liefhebber van 'fluorescerende' sporten: zolang het maar snel, flitsend en spectaculair is. 'Ik kijk heel veel naar basketbal, de NBA. Big, big, big: dat vind ik echt geweldig om te zien. Basketbal is eigenlijk het enige wat ik echt volg naast het voetbal. Van de Olympische Spelen heb ik alleen maar naar het snow- boarden gekeken, naar de halfpipe en een beetje van de slopestyle. Ik heb niks met schaatsen. En ook niet met curling, terwijl dat een van de weinige wintersporten is waarin Denemarken nog enige kans maakt op succes. Ze hebben vooralsnog nul medailles en ik denk dat dat ook zo blijft. Wij zijn succesvoller in andere sporten, naast het voetballen dan. Zeilen kunnen we aardig, handbal, badminton ook nog wel.' Viktor Gorridsen Fischer (19) is een type 'gooi er een kwartje in en er komt twintig euro uit'. Een gemakke lijke prater, in vloeiend Nederlands bovendien, over een onderwerp naar keuze. Sinds een poosje staat de jonge Deen op eigen benen, na de eerste twee jaar van zijn verblijf in Nederland bij een gastgezin te hebben door bracht. Nu woont hij samen met zijn broer Magnus, die daan/oor zijn rechtenstudie een jaar heeft stopgezet. 'Het bevalt me heel goed. Het is lekker om je eigen huis te hebben, waar je helemaal zelf kunt bepalen watje doet.' GEDISCIPLINEERD De uiterlijke overeenkomsten tussen de twee broers mo gen dan frappant zijn, karakterologisch liggen ze behoorlijk ver uit elkaar, zegt Viktor. 'Qua lichaamsbouw en gezicht lijken we heel erg op elkaar. Maar verder... Magnus heeft bijvoorbeeld een enorme discipline als het om studeren aankomt. Als het nodig is zit hij acht, nee, tien uur per dag aan zijn huiswerk Alsmaar in de boeken, om het maximale eruit te halen. Dat zou ik nooit kunnen, simpelweg omdat ik school niet leuk genoeg vind. Ik vind het al die moeite niet waard. Op mijn beurt heb ik altijd geprobeerd alles

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 12