j INTERVIEW 13 over mijn hoofd trok. Dat gevoel! Dat was een sensatie. Dat zal ik nooit kwijtraken, zoals FC Barcelona altijd in mij zal zitten.' Maar denk niet dat de Spanjaard nog altijd dagdroomt over wedstrijden tegen Real Madrid of Atlético, als hij het met zijn huidige opdrachtgever op zondagmiddag opneemt tegen RKC of Roda JC. 'Ja, ik sta nog altijd onder contract bij Barcelona, ook volgend seizoen nog. Maar ik voel me nu alleen maar speler van Ajax, punt uit. Ik wil hier de komende maanden nog het maximale uit mezelf en uit het team halen, om op die manier hopelijk kampioen te worden, de beker te winnen en ver te komen in de UEFA Europa League.' In dat laatste toernooi vervolgt Ajax vanavond zijn Eu ropese campagne, nadat de ploeg van trainer Frank de Boer voor de winterstop als derde eindigde in zijn poule van de UEFA Champions League, achter AC Milan en groepswinnaar Barcelona. Aantreden tégen Barcelona, dat was een vreemde ervaring voor Bojan, ook al had hij die emotionele achtbaan al eerder meegemaakt, het seizoen ervoor toen hij bij Milan speelde. 'Het zijn vooral EERSTE DOELPUNT De spelbreker was destijds een scheurtje in zijn linkerhamstring, op gelopen in de eerste minuten van de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Anderhalve maand later was hij terug, na een deels in Barcelona afgewerkte revalidatie, om als invaller tegen ADO Den Haag zijn eerste doelpunt voor Ajax te maken. 'Ja, scorend moet ik nog belangrijker worden,' beaamt Bojan, wiens teller inmiddels op drie treffers staat. 'Maar over het algemeen ben ik wel tevreden over hoe het tot nu toe is gegaan. Natuurlijk, aanvallend zijn we als team de laatste tijd een beetje zoekende. Dat moet beter en daar hoop ik ook mijn steentje aan te kunnen bijdragen. Als ik verder fit blijf en mijn inbreng kan hebben voor de ploeg, dan kan ik denk ik terugkijken op een geslaagd seizoen bij Ajax.' Een lange Europese campagne zou zo'n seizoen nog extra glans kunnen geven. Om dat te bereiken moeten Bojan en zijn teamgenoten om te beginnen afrekenen met FC Salzburg, de ploeg die vanavond naar Amsterdam komt en volgende week als gastheer optreedt in de Mozart- stad. De Spanjaard vindt het lastig om in te schatten hoe zwaar deze krachtproef wordt voor Ajax. 'Ook omdat ik zelf nog nooit in de UEFA Europa League heb gespeeld. Ik kan het niveau dus niet uit eigen ervaring vergelijken de momenten voor zo'n wedstrijd die niet fijn zijn. Echt niet fijn, bijna misselijkmakend. Maar als het eerste fluitsignaal eenmaal heeft geklonken en de bal rolt, dan glijdt het van je af en zit je helemaal in de wedstrijd. Dan ben je je er niet meer bewust van welk shirt je draagt, je voetbalt gewoon.' De massale steunbetuigin gen van het Catalaanse publiek, toen hij in september met Ajax Nou Camp bezocht, deden hem bovendien veel goed, voegt hij er nog aan toe. Toen Barcelona eind november naar Am sterdam kwam, om in die nu al legen darische wedstrijd met 2-1 ten onder te gaan, moest Bojan tot zijn grote teleurstelling geblesseerd toekijken.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 13