OPGEGROEID MET TIKI-TAKA Bojan Krkic Nog niet zo lang geleden gold hij als het grootste talent van La Masia, het gerenommeerde opleidingsinstuut van FC Barcelona. En nog steeds staat hij onder contract bij de club waar hij als zeventienjarige debuteerde in het eerste elftal. Maar nu, nu voelt Bojan Krkic zich louter en alleen Ajacied, jagend op een vierde landstitel, de vaderlandse beker én Europese successen. 'Het zal er vooral om gaan dat wij zelf een goed niveau halen. Voetballen zoals de mensen hier dat graag zien. Dan hebben we tegen elke tegenstander een goede kans. Dat hebben we ook tegen Barcelona kunnen zien.' 10 INTERVIEW Tekst Maarten Dekker Kent u dat verhaal van die Spaanse ver pleegster en die Joegoslavische voetballer? Zij, Maria Lluisa Pérez, werkte eind jaren tachtig in een Catalaans ziekenhuis, waar zich op een dag een geblesseerde voetbal ler meldde. Zijn naam: Bojan Krkic, een oud-intemational van Joegoslavië, die in zijn vaderland onder meer voor het grote Rode Ster Belgrado en het nationale team had gespeeld, maar nu naar Spanje was uitgeweken. In de tweede divisie, bij het bescheiden Club de Futbol Jovent Mollerussa, een kleine honderd kilometer ten westen van Barcelona, probeerde Krkic senior in zijn nadagen nog wat peseta's aan zijn oudedagsvoorziening toe te voegen. Al snel sloeg de vonk tussen zuster en patiënt oven ze trouwden en kregen een zoon. Die jongen oogt ontspannen en volkomen in zijn ele ment, als hij deze vrijdag op badslippers de kantine van Sportpark de Toekomst binnen komt lopen. Die indruk klopt, bevestigt Bojan Krkic junior (23) als het gaat over zijn gevoel bij Ajax, Amsterdam en Nederland. 'Het leven is hier heel prettig. Ik vond het gemakkelijk om hier te aarden, al kun je je dat misschien moeilijk voorstellen als je redeneert dat ik het klimaat van Barcelona gewend ben en je kijkt hier nu naar buiten. (De wind giert rond het clubhuis en de regen klettert onophoudelijk tegen de ruiten, red.) Het heeft er natuurlijk ook mee te maken dat ik hier bij Ajax heel goed ben opgevangen. Maar Nederland is ook echt fijn voor een buitenlander. Alles is hier goed te berijden, je hoeft nooit lang in de auto te zitten. En Amsterdam is prachtig. De grachten, de parken, ik vind het een magische stad.' Ruim een halfjaar is Bojan (zijn voetbalnaam) nu bij Ajax, de derde club die hij dient sinds hij in de zomer van 201 I besloot zijn geliefde Barcelona te veriaten. Zijn contract bij de club waar hij opgroeide was nog niet zo lang daarvoor verlengd, maar onder trainer Josep Guardiola voelde de aanvaller zijn onbezorgde toekomstperspectieven vertroe belen. Plots was hij niet langer het onomstreden toptalent, een exceptioneel begaafde jongen die door de jaren heen in het befaamde opleidingsinstituut van La Masia alle doelpuntenrecords in de jeugdelftallen van Barqa had gebroken en door de toenmalige hoofdtrainer Frank Rijkaard al op zijn zestiende bij het eerste was gehaald. Rijkaards opvolger Guardiola bleek minder gecharmeerd. MOOI PROJECT Toen trainer Luis Enrique medio 201 I de overstap maakte van Barcelona B naar AS Roma, vroeg hij Bojan om met hem mee te gaan naar Italië. 'Daar heb ik zeker geen spijt van gekregen,' zegt de Ajacied over zijn periode in

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 10