Alfred Finnbogason staat al op 21 doelpunten in twintig duels. Daarmee voert de IJslander de topscorerslijst van de Eredivisie aan. kers die Heerenveen in tegenstelling tot Finnbogason afgelopen zomer ook niet kon behouden. KEIHARDE REVOLUTIE Van Bastens grootste zorg zou op dat moment naar hun vervanging uit moeten gaan, maar de voormalige ster van Oranje, Ajax en AC Milan had wel andere dingen aan zijn hoofd. In het Abe Lenstra Stadion barstte een keiharde revolutie los, bedoeld om de directie die hem haalde te elimineren. Een naargeestige periode, waarin de oefenmeesterzich een ware gentleman toonde en nooit een onvertogen woord liet vallen. Slechts zijn zorgen over het wegvallen van een technisch directeur in transfertijd sprak de ex-bondscoach uit. Van Basten restte niets anders dan noodgedwongen aan de slag te gaan met talenten uit de Friese jeugdopleiding. Pele van Anholt (22), Hakim Ziyech (20), Kenneth Otigba (21Luciano Slagveer 18), Bilal Basapikoglu 18) en Daley Sinkgraven 18) werden vorig seizoen kampioen met de Beloften. San Marco voegde ze bij zijn selectie en paste de talenten moeiteloos in zijn (basis)team in, dat met de jonge Ajax-huurlingen Mitchel Dijks (20) en Joeri de Kamps (22) en de ingelijfde doelman Chiel Kramer (22) Amsterdamse' gezichten kent. Met die grillige verzame ling talenten presteert Van Basten dit seizoen ver boven TE GORTIG Een onafhankelijk onderzoek leidde afge lopen zomer tot het vertrek van Veenstra en Hansma. Als tijdelijke vervangers wer den voormalig PEC Zwolle-preses Gaston Sporre (algemene zaken) en de clubiconen Riemer van der Velde en Foppe de Haan (technische zaken) geïnstalleerd. Pas deze winter namen de structurele opvolgers zitting in de clubleiding, sc Heerenveen stelde een zogenaamde one-tier board aan, bestaande uit zeven mensen. Jelko van der Wiel is voorzitter. Verder zijn er drie uitvoerende bestuurders: Ben Takkenberg (supporters, vrijwilligers, veiligheid), Wim Dijk (commer cieel) en oud-keeper Hans Vonk (technisch). Geert Pieter Vermeulen, Jaap Schuurmans en Egon Diekstra opereren als hun toezichthouders. Van Basten hoopte daarmee eindelijk in rustig vaarwater te komen, maar een nieuwe storm stak al snel de kop op. De zevenkoppige directie ontbeert namelijk het vertrouwen van het personeel. De ondernemingsraad liet in november al weten niets te zien in de voordracht van de te benoemen mensen. Ondanks alle perikelen bij sc Heerenveen zag Van Basten voor de winterstop nog wel iets in contractverlenging. Uiteindelijk heeft het toekomstplaatje van de club hem anders laten beslissen, sc Heerenveen verkocht in de winterse transferperiode Magnus Wolff Eikrem aan Cardiff City. Geld voor een vervanger was er niet. Ongetwijfeld raakt de club om die reden komende zomer ook de hui dige smaakmakers Finnbogason en Ziyech kwijt. Dat troe bele toekomstbeeld was Van Basten net even te gortig. Of en waar hij verdergaat als trainer zal de komende weken wel duidelijk worden. Een gebrek aan ervaring was de reden waarom hij in 2009 uit eigen beweging na vier jaar bondscoachschap al binnen het seizoen opstapte bij Ajax. Ervaring kan nu niemand hem meer ontzeggen. Want wat Van Basten in twee jaartijd bij sc Heerenveen meemaakte, maakt een ander nog niet in een heel trai nersleven mee. verwachting. Op driekwart van de competitie heeft sc Heerenveen zich stevig in de sub top genesteld. En dat terwijl de bestuurlijke onrust onverdroten verder gaat.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 33