DE LAATSTE MAANDEN VAN MARCO Sc Heerenveen moet op zoek naar een nieuwe trainer 32 DE TEGENSTANDER Ex-Ajacied Marco van Basten maakte deze maand bekend dat hij na twee jaar stopt als trainer van sc Heeren veen. De voormalige wereldster mist in de provincie 'het goede gevoel' om door te gaan. Daarmee vertrekt de enige man die de afgelopen anderhalfjaar in Friesland het hoofd koel hield. Tekst Martijn Mooiweer Frank de Boer en Marco van Basten bij de eerste ontmoeting tussen hun clubs dit seizoen. Het werd op 23 augustus 2013 in Heerenveen 3-3. Niets dan lof verdient Van Basten voor zijn peri ode in het Abe Lenstra Stadion. In de periode dat hij bij sc Heerenveen werkzaam is, heeft hij onder zeer moeilijke omstandigheden prima gepres teerd. Het begon allemaal al met een wat valse start in de zomer van 2012. De inkt van Van Bastens handteke ning onder zijn tweejarige contract was nog maar nau welijks opgedroogd, of de succesvolle voorhoede werd verkocht. De coach deed er niet moeilijk over, want de clubleiding die hem haalde - preses Robert Veenstra en technisch directeur Johan Hansma - beloofde de binnen gekomen miljoenen voor Luciano Narsingh, Bas Dost en Oussama Assaidi grotendeels weer te herinvesteren in de selectie. Een belofte die door de nijpende financiële situatie al snel gebroken moest worden. Het begin was dan ook zwaar en tegenvallend. Vanuit de directiekamer werd daarom beslist dat Van Bastens technische staf uitbreiding kreeg met eerst Jan de Jonge en later Tieme Klompe, twee cultuurbewakers in Hee renveen, Van Basten ging stoïcijns verder en leidde zijn elftal dat jaar verdienstelijk naar de play-offs voor Europa Leaguevoetbal, met de ontwikkeling en scoringsdrift van de nieuwe spits Alfred Finnbogason als grote blikvanger. In het kielzog van de IJslander maakten ook de Serviër Filip Djuricic en de Marokkaanse Belg Yassine El Gha- nassy een spectaculaire ontwikkeling door. Smaakma-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 32