AJAX VERZUIMT UIT Ajax schreef in het IJsseldelta Stadion een nieuw hoofdstuk in de serie over onnodig puntenverlies. De lijstaanvoerder verzuimde te profiteren van de misstappen van titelconcurrenten Vitesse en FC Twente. Frank de Boer koos voor zijn beginopstelling pre cies dezelfde elf Ajacieden als midweeks tegen FC Groningen. Kolbeinn Sigthórsson, de matchwinner van donderdag, begon opnieuw op de bank. Siem de Jong was wederom de startende spits. Kenneth Ver meer en Jaïro Riedewald vervingen respectievelijk de ge blesseerde Jasper Cillessen en Nicolai Boilesen, die rust kreeg. Spits De Jong was halverwege het duel de meest besproken Ajacied. Over doelpuntenmaker Davy Klaas- sen ging het minder frequent. Toch was de harde kopbal waarmee Klaassen al na zeven minuten doel trof, het waard gespreksstof te zijn. Met de vroege voorsprong op zak leek er geen vuiltje aan de lucht voor de gasten. Het ging halverwege vooral over de kolossale door de Ajax-captain gemiste kansen. Een klein kwartier na de 0-1 van Klaassen volleerde de geheel vrijstaande De Jong de bal van dichtbij over. Negen minuten later kreeg de aanvoerder nogmaals ruim baan om uit te halen. De Jong raakte de bal niet voluit, waarna Diederik Boer hem simpel op kon pakken. Na een half uur had de tussen stand 0-3 moeten zijn. De missers waren waarschijnlijk minder vaak over de tong gegaan als Guyon Fernandez PEC Zwolle niet in de 36ste minuut aan de gelijkmaker had geholpen. Dat de I -1 elke veld- of kansenverhouding tartte, was alle Zwollenaren in het uitverkochte stadion uiteraard een worst. Het gemak waarmee de uitblinkende middenvel der Mateusz Klich zijn spits lanceerde, was opvallend. Aanspeelpunt Fernandez ontsnapte al even simpel aan de Amsterdamse defensie en buitenspelval, waarna de bal vakkundig voorbij Vermeer werd gewerkt. Ajax was tot aan de treffer van Fernandez heer en meester; de gelijkmaker gaf het treffen een bizarre wending. 'We hebben verzuimd om voor rust het verschil te ma ken,' blikte Frank de Boer na afloop teleurgesteld te rug. 'Als dat niet gebeurt, krijg je het deksel op de neus. Een onoplettendheid bracht Fernandez voor Vermeer. Daarna gingen we wéér de rust in met I -1Over De Jong: 'Siem heeft duidelijk nog niet de vorm die hij voor zijn blessure had. Die komt ook alleen terug door veel te spelen. Het gaat om de laatste details. Wat dat be treft ben ik blij dat hij vandaag negentig minuten heeft

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 22