MET MOEITE LANGS G 20 TERUGBLIK Ajax heeft de 300ste wedstrijd in de Amsterdam ArenA met moeite winnend afgesloten. Invaller Kolbeinn Sigthórsson besliste het duel in de 83ste minuut. De wedstrijd Ajax - FC Groningen was de laat ste van de midweekse 22ste speelronde. Het was een ronde waarin Vitesse opnieuw pun ten liet liggen, waarin FC Twente zich nadrukkelijk aan de kop van ranglijst meldde, en waarin tot het duel in de ArenA opvallend genoeg geen enkele thuisploeg wist te winnen. Zaak voor Ajax om de enige te zijn en dus om FC Groningen opzij te zetten. Dat moest gebeuren in een ietwat gewijzigde opstel ling. Vanwege een borstkasblessure kon doelman Jasper Cillessen niet spelen. Kenneth Vermeer stond daardoor voor zijn honderdste Eredivisieduel, en zijn 133ste in to taal, onder de lat bij Ajax. Nicolai Boilesen was buiten de selectie gelaten, waardoor Jaïro Riedewald zijn basisde buut maakte. Het middenveld was intact gelaten, maar voorin was plaats ingeruimd voor aanvoerder Siem de Jong. Hij keerde terug na een bovenbeenblessure. Viktor Fischer was het slachtoffer. Dat De Jong weer even moest wennen, bleek toen hij in de eerste helft een aantal keren in goede positie kwam, maar verzuimde tussen de palen te schieten. In de dertiende minuut bereikte een prima steekbal van Joël Veltman Ricardo van Rhijn, die een enorme vrijheid genoot aan de rechterkant. Oud-Ajacied Lorenzo Bur net voorkwam dat Bojan wist te scoren. Bojan had een kwartier later wel een groot aandeel in de openings treffer. De Barcelona-huurling werd door Eric Botteghin tegengehouden en kreeg van scheidsrechter Özübüyük een strafschop mee. Die werd onberispelijk door Lasse Schone binnengeschoten. De Deense allrounder reeg vervolgens de mogelijkhe den aaneen. Eerst schoot hij hard op de vuisten van Marco Bizot, waarna Klaassen op de lat kopte en twee minuten later schoot hij de bal uit een vrije trap op de kruising. Tussendoor hadden Thulani Serero en Bojan Ajax naar 2-0 moeten tillen. De Zuid-Afrikaan omspeel de Bizot, maar kreeg de bal er niet in, waarna Bojans inzet werd gekeerd. En zoals een voetbalwet luidt dat wie de kansen niet maakt, de goal tegen krijgt, zo scoor de Groningen uit het niets de gelijkmaker. Filip Kostic draaide weg en krulde de bal buiten bereik van Vermeer binnen. Zo stond er een stand op het bord die in niets leek op hoe de verhoudingen voor rust waren geweest. INVALLERS In de tweede helft kreeg Ajax snel een nieuwe mogelijk heid op de tweede treffer. Van Rhijn leverde een prach tige voorzet af, die door De Jong net over werd gemikt. Daarna kwam Ajax goed weg toen Tjaronn Chery de bal uit een vrije trap op de lat trapte. En het aluminium stond aan de andere kant succes in de weg voor de net ingevallen Kolbeinn Sigthórsson. Koud in het veld schoot hij in de 68ste minuut uit de draai de bal op de paal. In de volgende fase van de wedstrijd ontpopte Vermeer zich tot held van het veld door een inzet van Richairo Zivkovic onder de lat vandaan te tikken. Toen de fans hun hart vasthielden, waren daar de invallers die Ajax redden. Christian Poulsen verzond een prima trap vanaf links en Sigthórsson kopte keurig raak, 2-1. Het bleef nog even billenknijpen, maar Ajax won ook deze ont moeting met FC Groningen en sloot zo het jubileum duel in de ArenA winnend af.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2014 | | pagina 20